Jeśli jesteś współtwórcą integracji dla podwładnych, pamiętaj o tych szczegółach!

Nadchodzący karnawał to okres, który doskonale sprzyja zabawie, odstresowaniu i dbaniu o więzi. Warto to wyzyskać nie tylko w grupie przyjaciół, ale i w własnej korporacji. W jaki sposób prawidłowo zorganizować taki wspólny czas?

Noclegi w Białowieży

Źródło: pixabay.com

Na początek zastanówmy się, jaki efekt potrzebujemy uzyskać. Imprezy firmowe mogą mieć za cel wyłącznie frajdę, mogą także w sposób zamierzony prowadzić do zintegrowania i budowania stosunków między pracownikami, może być i tak, iż służą poznaniu samej korporacji i zidentyfikowania się z celami stawianymi przez szefostwo. Zależnie od tego, która opcja jest bliższa naszej firmie, warto wyłonić optymalne miejsce i formę spotkania. Możemy zorganizować jeden wieczór w dobrej knajpie w mieście, jednakowoż może to być również zwariowany wypad na weekend, w czasie którego każdy wygospodaruje coś dla siebie. Jeśli postawimy na na imprezę wyjazdową, musimy zatroszczyć się o wszelkie detale organizacyjne, szczególnie kwestię spania. Im bardziej turystycznie rozbudowane miejsce, tym łatwiej będzie to osiągnąć.

Przykładowo godziwy i w wysokim standardzie nocleg Białowieża zagwarantuje nam dużo szybciej i łatwiej niż np. Włoszczowa. Przy tym te bardziej rozpoznawane lokalizacje sprzęgają się częstokroć z specjalnymi atrakcjami, na przykład opcją zorganizowania ogniska bądź nocnego wizytowania sąsiednich wartych zobaczenia miejsc. Takowa akcja niewątpliwie będzie się miło kojarzyć wszystkim członkom. Jeżeli dołączymy do tego dobre posiłki i wysoki standard sypialni, możemy być spokojni o efekt końcowy.

Cokolwiek wybierzemy, zwróćmy przy tym uwagę na koszty i możności czasowe. Karnawał jest krótki, zima nas od jakiegoś czasu omija – termin imprezy firmowej musi być wobec tego dobrze zaplanowany, a wydatki skalkulowane na potencjał firmowego funduszu.