Jakim sposobem zdobyć kilka ponadplanowych metrów do swego mieszkanka

Dzięki zabudowie balkonu można uzyskać ponadprogramową przestrzeń, którą możemy wykorzystać w różny sposób. Poniektórzy mogą zdecydować się na ogród zimowy, natomiast dla innych będzie to przestrzeń do trzymania różnorodnych narzędzi. Podczas odpoczywania na zabudowanym balkonie nie będzie docierał do nas wielki hałas, zaś cisza oraz spokój pomoże się nam zrelaksować.

Balkony

Autor: Schöck
Źródło: Schöck

Zabudowa balkonu w domu jednorodzinnym – czy jest wymagane pozwolenie? W budynku jednorodzinnym możesz wybudować zabudowę balkonu, jednakże powinna mieć ona delikatną konstrukcję. Można ją zrealizować, dla przykładu z płyt plexi bądź ze szklanych tafli. Owej budowy nie musimy nikomu zgłaszać, jednak jej wysokość nie może przewyższać 3 metrów. Kiedy taką zabudowę pragniemy pobudować w bloku, to powinniśmy to zgłosić swej spółdzielni. Jeśli jednakże zabudowa balkonu będzie zmieniała jego konstrukcję, wtenczas kwalifikuje się to pod roboty budowlane więc koniecznie należy posiadać na to pozwolenie. Jeśli potrzebujemy coś rozbudować, nadbudować lub przebudować, to wtenczas będzie nam konieczne nie tylko pozwolenie, lecz także projekt budowy. Dlatego najlepiej od razu podczas stawiania domu opracować odpowiednio balkon. Jak znaleźć firmę jaka zrealizuje taką pracę na terenie swojego miasta? Nic trudnego, wystarczy wbić w wyszukiwarkę przykładowo zwrot: zabudowa balkonów Warszawa.

Takie zabudowy balkonów możesz zrealizować z rozmaitych surowców. Najdroższą alternatywą jest ta, którą wykonuje się strategią bezramową. Zabudowa – sprawdź to koniecznie – aranżowana jest na specjalnych prowadnicach, jakie zainstalowane zostały w posadzce balkonu. Jednak, koszt zrealizowania takiej zabudowy z montażem to 320-550 zł za m2, co jest na pewno ceną bardzo wysoką.

Tańszą alternatywą jest wykonanie tradycyjnej zabudowy od balustrady do sufitu. W takiej sytuacji za mb z materiałem oraz montażem zapłacimy od 1100 do 2800 zł. Warto takie zabudowy wykonywać przede wszystkim w blokach, w których mamy do czynienia z małą nawierzchnią użytkową. Jeśli taki balkon będzie odpowiednio zagospodarowany, a nie będzie graciarnią, będziemy mogli zdobyć ponadprogramowych parę metrów do swego mieszkanka.