Jakiego typu najlepiej wybrać krzesełko do karmienia dla naszej pociechy? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Karmienie dziecka raczej nie należy do najłatwiejszych zadań. Dziecko poznaje świat, bez przerwy coś go intryguje, jest pobudzone, a to wszystko powoduje, że ciężko je zdyscyplinować. Takie krzesełko do karmienia rozwiązuje taki kłopot, bardzo ułatwia podawanie niemowlakowi posiłków. Lecz na jakie się zdecydować, o jakich sprawach trzeba wiedzieć?

odbicie - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu krzesełka najkorzystniej nabywać w sklepach, gdzie znajdziemy także inne modele fotelików, przykładowo podróżne takie jak fotelik maxi cosi. Są bardzo komfortowe i tego rodzaju model bez wątpienia dobrze wybierać. Jeżeli natomiast chodzi o karmienie to są różnorodne typy, tj.

Jeżeli analizowana problematyka wydaje Ci się ważna oraz zamierzasz ją zbadać też od innej strony, przeczytaj więcej w witrynie (http://www.warsaw.nobuhotels.com/pl/offers/) – ona też ją przedstawia.

krzesełka klasyczne, krzesełka składane, krzesełka nadstawka czy zamocowane do blatu. Te pierwsze to krzesełka wolnostojące, jakie zajmują dosyć sporo miejsca. Są jednak bardzo praktyczne, gdyż bardzo często umożliwiają regulację siedziska oraz tacki, możemy także je przenosić w dowolne miejsce mieszkania.

Niektóre rodzaje mają specjalny stolik do rysowania. Najbardziej właściwe typy takich krzesełek mają kółeczka, dzięki którym możliwy jest transport. Kolejne drewniane krzesełka do karmienia to typy składane. Ich najważniejszą zaletą jest to, iż po skończonym posiłku można je bardzo łatwo złożyć, tak więc nie zajmuje bardzo dużo miejsca w pokoju. Najlepsze są także dla rodziców, jacy często podróżują, bo na przykład klasyczne siedzonko raczej nie zmieści się w bagażniku samochodu osobowego.

Kolejny rodzaj to krzesełko nadstawka, czyli bardzo nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu dziecko może jeść wspólnie z rodzicami. To naprawdę łatwe, gdyż musimy wyłącznie przypiąć siedzisko do normalnego jadalnianego krzesła i już. Pewne modele mają również doczepione nóżki, mogą więc być jak standardowe krzesełko do karmienia. Ostatni model to krzesełko zamocowane do blatu, jakie jest tak zamocowane za pomocą antypoślizgowych zaczepów. Za ich sprawą dziecko jest w stanie spożywać posiłek razem z rodzicami. Warto jednak pamiętać, że stół powinien być właściwie ciężki, aby mógł utrzymać ciężar dziecka oraz krzesełka. Jeżeli wybieramy tego typu model to jest to warunek konieczny.