Jakiego rodzaju niebezpieczeństwa dla zdrowia mogą spowodować żylaki, podstawowe sposoby ich leczenia.

Nasze społeczeństwo coraz bardziej narażone jest na choroby, z którymi nie musieli się mierzyć nasi dziadkowie. W dużym stopniu winny tu będzie współczesny styl życia. Ludzie muszą pracować po dwanaście godzin na dzień na siedząco, po wróceniu do domu także w miejsce roweru wybierają fotel, a do tego wszystkiego niezbyt prawidłowo się odżywiają.

To wszystko sprawia, że tak zwane choroby cywilizacyjne są coraz częściej spotykane, a koszty związane z ich leczeniem są naprawdę bardzo wysokie. Jedną z bardziej poważnych dolegliwości, która zaczyna dotykać dużą część ludzi, są żylaki. Pojawiają się one z powodu zmian w żyłach, zwyczajnie zastawki ulegają uszkodzeniom i przepuszczają krew. Z kolei to będzie powodować skierowanie do cieńszych naczyń, które nie są w stanie przetłoczyć tak dużej jej ilości, i zaczynają nabrzmiewać. Jednym z głównych powodów tworzenia się żylaków jest siedzenie przez długi czas bez żadnych przerw. Niejednokrotnie problemy te zaczynają się także nasilać, jeśli ktoś będzie miał genetyczne skłonności do tego typu schorzeń.

gabinet - krajobraz
Autor: Javier Romero Otero
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda evlt jest polecana z dwóch powodów. Przede wszystkim cechuje się dużą skutecznością, która sięga prawie stu procent. Poza tym zabiegi realizowane przy pomocy tego lasera dają niewielką ilość powikłań, a także nie będą wymagać hospitalizacji i długiego wracania do zdrowia. Rzecz jasna przy leczeniu żylaków stosuje się również inne metody, istotne jest żeby się w ogóle zabrać w odpowiednim czasie za to. Jeśli zostanie to zaniedbane, to następnym etapem może być leczenie owrzodzeń wrocław. Mogą się one pojawić one przy dłużej nie leczonych żylakach, a będą dużo bardziej trudne i kosztowne do kompleksowego wyleczenia.

Żylaki, których się nie leczy mogą być dość niebezpieczne, dlatego nie należy ich w żadnym wypadku lekceważyć. Zwłaszcza że obecnie dostępnych jest dużo sposobów, jakie dają sporą skuteczność w leczeniu. Zalicza się do nich na przykład metoda evlt, wykorzystująca nowoczesny laser diodowy. Podczas zabiegu laserowe światło transmitowane jest przez specjalny cewnik do wnętrza żyły, a następnie rozpraszane w środku żylaka.