Jakiego rodzaju atrakcje znaleźć można nad Pilicą?

Najdłuższym, lewym dopływem królowej polskich rzek, Wisły, jest rzeka Pilica. To tu powstało dużo miast oraz miejscowości wiejskich. Mnóstwo osób mieszkających w miejscowości leżących nad Pilicą zarabia obecnie wcale nie małe pieniądze z agroturystyki.

Spływa kajakiem

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Źródła rzeki Pilicy znaleźć można w okolicach położonego na obszarze województwa śląskiego miasteczka o tej samej nazwie. Niedaleko Sulejowa już w latach siedemdziesiątych zbudowano tamę, która stworzyła Zalew Sulejowski. Bardzo dużo mieszkańców miejscowości położonych nad Pilicą prowadzi gospodarstwa agroturystyczne. Jedną z atrakcji oferowanych przez założycieli tych gospodarstw będą spływy kajakowe pilicą. Popularne spływy kajakowe Pilicą to atrakcja, z której skorzystać mogą nie tylko turyści na gospodarstwach agroturystycznych. Mnóstwo amatorów kajakarzy nim pójdzie na spływy kajakowe na innych rzekach decyduje się właśnie spłynąć właśnie Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą umożliwione są już od miejscowości nazwanego Szczekocin.

Nad Pilicą będą uwzględnione 3 parki krajobrazowe: Spalski, Przedborski i Sulejowski.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to źródło każdemu miłośnikowi takiego tematu. One na pewno też są godne przeczytania.

Wspomniany Zalew Sulejowski spełnia nie jedynie opcję zbiornika przeciw powodzi. Dla mieszkańców Sulejowa, Tomaszowa Mazowieckiego i także innych miast i miasteczek będzie on przede wszystkim wspaniałym miejscem do wypoczywania i rekreacji. Latem na tych wodach możesz widzieć miłośników windsurfingu, kajakarzy oraz osoby żeglujące. Akwen jest obecnie sferą ciszy, toteż nad jego brzegami panuje niczym nie zakłócana cisza. Nie ma mowy o tym, aby na zalewie pojawili się motorowodniacy.

Obszar zwraca uwagę nie jedynie sympatyków sportów wodnych, ale również osób wędkujących. W wodach zalewu harcują leszcze, szczupaki, karpie, sandacze oraz bolenie. Taka mnogość gatunków ryb, w szczególności szczupaków i sandaczy, ma wpływ na to, że nad Zalew Sulejowski wyruszają osoby pasjonujące się wędkarstwem z daleka. Natomiast w okresie jesiennym nad zalew przyjeżdżają miłośnicy grzybobrania. Lasy, jakie otaczają obszar zalewu będą na jesień przepełnione grzybiarzami, którzy przyjeżdżają nawet z położonej o około 50 km od terenu zalewu Łodzi. Nad zalewem nie brakuje również ładnych plaż.