Jak powinny być zbudowane drzwi antywłamaniowe? Czym się powinny odznaczać? O jakich kwestiach pamiętać?

Drzwi antywłamaniowe to najprostszy oraz najlepszy sposób, ażeby skutecznie zabezpieczyć nasze mieszkanie przed włamaniem. O jakich elementach jednakże powinniśmy wiedzieć i jakiego rodzaju drzwi warto dobrać?

Drzwi zewnętrzne

Autor: Hörmann
Źródło: Hörmann

Drzwi antywłamaniowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy bowiem są zdania, że obecnie podstawą bezpieczeństwa jest dobrze zamknięty dom, inni natomiast twierdzą, iż tego rodzaju drzwi nie są gwarancją, chyba, że dobrze zabezpieczony jest cały budynek. Według statystyk włamania do domków jednorodzinnych najbardziej często dokonywane są przez drzwi balkonowe, okna i drzwi wejściowe. Aby dom był jak najbardziej zabezpieczony, musimy poznać jego wszystkie słabe punkty, by dobrać jak najlepsze rozwiązanie.

Stolarkę antywłamaniową najbardziej korzystnie zakupić u producenta albo autoryzowanego przedstawiciela, ponieważ dzięki temu posiadamy większą szansę, iż wyrób będzie spełniał różnorodne wymagane kryteria, a sprzedawca odpowie na wszelkie, nawet najbardziej dociekliwe pytania.

Czy komentarze z witryny (https://dobroplast.pl/produkt/okna-elewacyjne-investline/) były o tyle interesujące, że masz chęć zostawić własny? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Co więcej otrzymamy do wglądy różnorodne konieczne certyfikaty oraz atesty. Na pewno godne polecenia są drzwi cal, które oferują jakość, bezpieczeństwo oraz najwyższej próby estetykę. W takich drzwiach (alglas.pl/) ościeżnica, skrzydło oraz zamekmuszą wytrzymać możliwość wyważenia, wyłamania albo przewiercenia. Najbardziej odpowiedni sposób montażu stalowej ościeżnicy to przymocowanie jej do muru przy pomocy kotew, a w dalszej kolejności obmurowanie. Zbudowane ze stalowej ramy skrzydło specjalnie wzmacniane jest kratownicą z metalowych prętów, zaś przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona jest przez izolację akustyczną oraz termiczną, najczęściej z pianki poliuretanowej, mineralnej wełny jak również styropianu.

Całość przykryta jest stalową blachą, której grubość wynosi około 1,5-2 milimetry. Dzięki połączeniu kratownicy z blachą drzwi są bardziej sprężyste, dzięki czemu charakteryzują się większą wytrzymałością. Bardziej ciężkie do sforsowania jest skrzydło, w takiej konstrukcji znajdziemy obrotowe pręty stalowe. Dzięki temu, że przekręcają się w trakcie próby przecięcia, uniemożliwiają pracę tnącym narzędziom. Zawiasy w drzwiach powinny działać dosyć lekko, dzięki temu możliwe jest płynne otwieranie oraz zamykanie, jak jednocześnie nie pozwala to na wyjęcie skrzydła z ościeżnicy.