Jaki typ wyposażenia należy wybrać do większego magazynu?

To, jaki rodzaj doposażenia powinien się znaleźć w magazynie musi być zależne od rodzaju prowadzonej działalności, a, więc od typu składowanego towaru. Zdaje się, że odnalezienie samego magazynu jest łatwy, lecz nic bardziej złudnego. Więc czym należy się sugerować decydując się na kupno czy wynajęcie magazynu?

rzut - hotel
Autor: Paul Asman and Jill Lenoble
Źródło: http://www.flickr.com
hotel - panorama
Autor: Marcelo Campi
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim na wstępie warto określić główną rolę magazynu, liczba magazynowanego towaru, systematyki korzystania z powierzchni magazynowej. Specjaliści wspólnie uważają, iż najważniejsza jest idealna lokalizacja magazynu, więc idealny dojazd każdego typu auta. Bardzo ważne, by przeanalizować dostępne akcesoria magazynowe, które ułatwią obsługę każdego magazynu. Rozmiar magazynu musi być dobrana właściwie do jego funkcji, czyli albo do składowania, albo do magazynowania na różny okres, czyli trwały przychód towaru. Są to czynniki, które będą uzależniały akcesoria magazynowe, które kupimy albo odnajmiemy, lecz również i umiejscowienie samego magazynu. W przypadku magazynu przeładunkowego istotne są jego stałe elementy przykładowo rampy do przeładunku, lokalizacja, ponieważ tego typu magazyn (www) jest ukierunkowany na przewóz. Natomiast w kwestii magazynu (ekurtyny.pl/pol_m_Kurtyny-PCV-wg-zastosowania_Kurtyny-do-magazynow-160.html) przeznaczonego do stałego składowania towaru należy zwrócić szczególną uwagę dla przykładu na regały paletowe ich maksymalne obciążenie i wymiary. Jeżeli chodzi o magazyn dystrybucyjny trzeba zwrócić uwagę nie tylko na akcesoria magazynowe, lecz przede wszystkim na systemy operacyjne, oprogramowanie i sposób nadzoru. Każdy nawet najbardziej wyposażony magazyn nie będzie odpowiednio działał bez właściwie dobranej kadry pracowniczej. Powierzchnię magazynową powinny kierować osoby wykwalifikowane, rzetelne, znające się na logistyce, lecz także w obsługiwaniu oprogramowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione elementy dobór miejsca samej powierzchni magazynowej nie będzie stanowić większego kłopotu.