Jak zrobić baner, który przyciągnie naszą uwagę

Obecnie panujące czasy można śmiało określić czasami reklamy – nie da się ukryć, że każdego dnia jesteśmy wręcz bombardowani coraz to nowymi reklamami, które przekonują nas do tego co musimy nabyć wychwalając zalety reklamowanego produktu – reklamy są wszędzie. Nieistotne czy jest to nasz telewizor czy ściana bloku, który mijamy. Codziennie naszym oczom pojawiają się tysiące reklam.

dom - migawka

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki tak dużej liczbie reklam, które nas otaczają, można bardzo szybko określić które są stworzone poprawnie, a które można śmiało określić koszmarami, z których niewiele możemy zrozumieć. A jaka jest główna zasada dobrej reklamy? Przejrzystość – pamiętajmy, że reklama (reklamy na samochodach) przede wszystkim musi być czytelna – owszem winna być skontruowana tak, aby przykuwać nasz wzrok, jednak zbyt mocne barwy czy też zbyt duża ilość tekstu spowoduje, że nikt nie zapamięta reklamowanego produktu. Reklama określana jest dźwignią handlu i nie można się z tym nie zgodzić – warto więc zrobić ją dobrze, tak by spełniała swoje zadanie. Wsród najbardziej powszechnych reklam są naturalnie te, które oglądamy w TV, jednakże znane są także banery, czyli gigantyczne reklamy zamieszczane na tablicach bądź ścianach budynków, na pewno każdy z nas spotkał się z tym typem reklamy. Wiadomo także, że reklamy często wywołują u nas niechęć i jak najszybciej pragniemy je ominąć, jak więc sprawić, aby baner – kliknij hiperłącze – nas zaciekawił i byśmy nie chcieli jak najszybciej go ominąć? Dobrze zrobione banery powinny być przede wszystkim czytelne i zbalansowane pod względem grafiki – miejmy na uwadze, że to nie baner powinien być najważniejszy, ale produkt jaki ma reklamować, z tego powodu cała uwaga winna skupiać się właśnie na tym produkcie. Jeżeli nie mamy pojęcia jak zabrać się za projektowanie baneru, istnieją firmy, które proponują taką usługę – aby znaleźć polecaną firmę wystarczy wpisać przykładową frazę w Internecie banery olsztyn – powinna nam się pokazać cała lista firm wraz ze swoimi profilami, na których powinny być pokazane przykładowe banery stworzone przez daną firmę. Kolejną popularną metodą promowania produktu lub firmy jest oklejanie samochodów – na pewno widzieliśmy kiedyś samochód oblepiony naklejkami reklamującymi dany produkt lub usługi – w tym przypadku, stosujemy takie same zasady jak przy tworzeniu baneru, naklejka winna być naprawdę czytelna, tak by potencjalny klient mógł szybko dostrzec co jest promowane. Aby znaleźć firmy, które w swej ofercie mają taką usługę także trzeba wyszukać w Internecie wpisując przykładową frazę oklejanie samochodów olsztyn, a ukaże nam się lista firm produkujących takiego typu naklejki.

Tworzenie reklamy to na pewno spora zabawa – procesowi temu powinno towarzyszyć sporo kreatywności – tak, by zrobiona przez nas reklama przyciągała uwagę jak największej ilości osób, jednak należy kierować się głównie umiarem – pamiętajmy, iż prostota to nierzadko najlepsze rozwiązanie.