W jaki sposób planować szkolną wycieczkę ? Do jakiego miejsca się wybrać ? O czym koniecznie powinniśmy pamiętać?

Każdy uczeń lubi wycieczki szkolne. Jak zresztą możemy takich wycieczek szkolnych nie lubić, skoro dzięki nim można trochę się wyluzować, na moment o nauce oraz o obowiązkach. Organizacja szkolnej wycieczki jest to jednakże spore przedsięwzięcie, jakie powinno być idealnie zorganizowane. O czym więc koniecznie pamiętać, jak do takiej organizacji mamy podejść ?

Wycieczka szkolna integracyjna

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieczka generalnie posiada ambitne założenia, ma przyczyniać się do nabywania wiedzy przez uczniów. Jest szczególnie dla tych uczniów ciekawa, gdyż łączy aktywny wypoczynek z czynnym poznaniem. Wycieczka szkolna jest także, a co opisywaliśmy już na początku, wolna od stresu lekcyjnego i licznych szkolnych obowiązków. Są różne możliwości spędzenia takiego czasu, począwszy od przebywania w górach, wycieczki udającej się nad morzem, czy w większym mieście, przykładowo jeżeli mowa o wycieczki szkolne Warszawa jest tu wspaniałym miejscem.

To miejsce, w jakim jest sporo atrakcji, więc każdy człowiek wyszuka tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Warszawa to stolica, a więc poza tym znajdziemy tu wiele historycznych zabytków, które każdy musi znać. Identycznie jak zielone szkoły Warszawa to bardzo dobre miejsca, żeby takową wycieczkę zorganizować. Wycieczki (złap okazje na wycieczki objazdowewww.eccoholiday.com) szkolne ukształtują osobowość każdego ucznia, a to dzięki temu, iż poznawane będą symbole kultury, a także pomniki przyrody. Wycieczki uczą zgodnego działania w grupie, zasad zachowania się w różnorakiego gatunku sytuacjach. Pozwalają zdobyć wiedzę, zweryfikować to, co się wie ze stanem faktycznym. Jednak, żeby spełniała postawione przed nią zadania powinna zostać jak najlepiej zaplanowana.

Można w zasadzie rozdzielić to przygotowanie na trzy fazy. W początkowej przygotowujemy wycieczkę, to znaczy wszystko organizujemy tak, aby było pomysłowe, interesujące oraz specjalne. W kolejnej fazie realizujemy wycieczkę, a jak sama nazwa wskazuje przechodzimy od fazy planu do fazy konkretów. Faza druga jest to więc samo sedno, czyli sama wycieczka. Równie jednakże ważna jest trzecia, a zarazem ostatnia faza, w jakiej podsumowujemy wyjazd. Należy wtedy oszacować jakie było zachowanie konkretnych uczniów, ale jeszcze ważniejsze będzie sprawdzenie, co uzyskaliśmy dzięki tej wyprawie. Taka informacja może nam przecież mocno ułatwić w życiu przyszłym.