Jak przebiega procedura upadłościowa w Anglii? Co powinniśmy w pamięci?

Instytucja upadłości konsumenckiej funkcjonuje w systemach prawnych właściwie wszystkich państw Unii Europejskiej. Dowiedz się, jak przebiega upadłość konsumencka osoby fizycznej w Anglii i Walii.

Optymalizacja podatkowa

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba dodać, że na rynku funkcjonuje coraz więcej firm, w ofertach których znajduje się optymalizacja podatkowa. Dokonywana jest przykładowo optymalizacja podatkowa zysków z handlu międzynarodowego, optymalizacja podatkowa z handlu internetowego czy usług świadczonych zdalnie. Jeżeli chodzi o upadłość w Anglii to procedurę wszczyna wniosek bankructwo osobiste. Wniosek składany jest w sądzie, a jego forma jest ujednolicona od dłuższego czasu.

Osobą, która może taki wniosek złożyć jest bezrobotny, pracujący lub prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Podanie co jasne musimy opłacić. Sąd (www.komornikolesno.pl/kontakt/) w ciągu kilku godzin stwierdza bankructwo. Pod około dwóch tygodniach odbywa się spotkanie i rozmowa z pracownikiem (zobacz urlop tacierzynski) syndyka. Podczas spotkania ustalany jest stan majątku bankruta. Bankrut ma możliwość skorzystania z pomocy dotyczącej procedury. Syndyk informuje wszystkich wierzycieli o upadłości. Wierzyciele mają zgłosić wierzytelności. Trzeba dodać, że brytyjskie przepisy prawne uwzględniają okres tzw. restrykcji, który trwa rok. W tym okresie bankrut ma zakaz pracy na wybranych stanowiskach, w tym państwowych, nie może stać się członkiem zarządu spółki z o.o.. Jeżeli dana osoba odmawia współpracy z syndykiem lub ukrywa ważne fakty lub majątek, okres restrykcji może zostać przedłużony nawet do 15 lat.

Po roku, restrykcja jest automatycznie odwoływana. Bankrut nie musi składać żadnych wniosków na tym etapie. Zakaz piastowania wybranych stanowisk czy wykonywania wskazanych zawodów, a także rozmaite ograniczenia finansowe nie są istotne. Jeżeli chodzi o upadłość w Anglii to rzadko się zdarza, by sąd nie zgodził się na przyjęcie wniosku o bankructwo, równie rzadko sąd odrzuca podanie. Musimy nadmienić, że w Wielkiej Brytanii wszyscy rezydenci mają prawo do ogłoszenia upadłości. Nie wymaga się posiadanie brytyjskiego obywatelstwa, kluczowe znaczenie ma tzw. centrum interesów życiowych.