Jak wygląda polega przeszczep włosów?

Znaczne wypadanie włosów wiodące do łysienia jest ambarasem dotykającym przede wszystkim, jednakże nie wyłącznie mężczyzn. Strata owłosienia jest ogromnie stresująca, stąd coraz więcej osób decyduje się na przeszczep włosów. Transplantacja włosów jest metodą znaną od dawna, jednak w obecnych czasach została dopracowana i osiąga wspaniałe rezultaty.

płótno - wizyta

Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - wizyta

Autor: Platforma Obywatelska RP
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzkość od zawżdy frapowała się jak leczyć łysienie. Z pewnością każdy z nas pamięta francuskie peruki, noszone nie tylko przez kobiety, ale zwłaszcza przez panów. Potem nadszedł czas stosowania ziół jak też medykamentów na porost włosów. W 1939 roku japoński medyk Okuda dokonał pierwszej próby wykonania transplantacji włosów na głowie. Jego metoda przez lata była udoskonalana, jednakże prawdziwą rewoltą w owej sferze stało się użycie w latach osiemdziesiątych mini- jak też mikroimplantów. Dzisiaj przeszczepia się włosy na brwi, skronie oraz wąsy, niekiedy włosy łonowe jak też rzęsy.

Najczęstszym powodem łysienia jest działanie hormonów męskich. Testosteron pod działaniem enzymów przekształca się we krwi na dihydrotestosteron, a więc swą czynną formę, która może powodować łysienie. Wyłącznie włosy na potylicy nie są czułe na działanie tej formy męskiego hormonu płciowego. Właśnie z tej przyczyny jednostki łysiejące posiadają z tyłu głowy dużą ilość włosów, która wystarcza do przeprowadzenia przeszczepu.

Już istnieje autorska witryna (www.coraltravel.pl/wakacje/turcja) – wejdź w podany link, przeczytaj treść oraz napisz proszę jakiś komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Co więcej włosy te są odporne na wypadanie. Panie łysieją o wiele rzadziej aniżeli panowie. Niekiedy pod wpływem testosteronu, a czasami z niedoboru żeńskiego hormonu płciowego. Kobiety na ogół mają mocno przerzedzone włosy w okolicach czoła a także na środku głowy. Dzięki przeszczepowi możesz je zagęścić. Do innych powodów łysienia należą: napięcie, kiepska dieta, nieodpowiednia pielęgnacja włosów, choroba. Jeżeli chodzi o przeszczep włosów cena waha się od 3 do 10 tys. złotych.

Transplantacja włosów polega na chirurgicznym zaczerpnięciu włosów z innych partii ciała oraz wszczepieniu je na czubek głowy. Włosy do transplantacji pobierane są ze skóry tyłu i boków głowy, ponieważ tenże obszar u osób cierpiących na zbytnie wypadanie włosów zawiera szczepy włosów dominujących, które są w stanie rosnąć na wszelkiej wyłysiałej części głowy. Medyk musi rozdzielić wszystkie pobrane włosy na szczepy, które zawierają 1-6 włosów. W taki sposób przygotowywane szczepy są wszczepione w wyłysiałą skórę głowy.