Jak przeżyć rozwód?

Rozwód to przeważnie bardzo wyczerpujące, emocjonalnie przeżycie, szczególnie gdy jeden z partnerów jest winny zaistniałej sytuacji. W jaki sposób poradzić sobie z rozstaniem i jak przetrwać cały proces?

Przyczyny rozwodów
Romantyczny związek, przepełniony uczuciami, następnie piękny ślub i wreszcie szara codzienność. Niestety, małżeństwo nie zawsze trwa na zawsze aż do śmierci jednego z małżonków. Czasem bywa tak, że z konkretnych powodów zostaje podjęta decyzja o rozwodzie. Nierzadko koniec związku spowodowany jest zdradą którejś ze stron, innym razem jest to choroba alkoholowa, jak również stosowana przemoc. Może się także zdarzyć, że małżonkowie wspólnie podejmują decyzję o zakończeniu formalnego związku, z uwagi na niedopasowanie charakterów. Niektórzy nawet czują ulgę, kiedy opuszczają salę sądową, gdyż sytuacja była trudna do zniesienia i uniemożliwiała wspólne życie w jednym domu. Optymistyczny scenariusz zakłada, że po rozłące dwoje dorosłych ludzi umie normalnie się dogadać, w rzeczywistości natomiast bardzo rzadko dochodzi do porozumienia, a duże emocje wymagają uspokojenia przez kogoś z zewnątrz. Właśnie w takich przypadkach bardzo przydaje się adwokat rozwody wrocław.

Pomoc z zewnątrz

malowidło - Sąd

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwód z orzeczeniem o winie przeważnie jest silnie emocjonalnym przeżyciem.http://www.ewidencjamajatku.pl/funkcjonalnosc/ewidencjaOsoby, które chcą zlikwidować swoje małżeństwo, często dają ponieść się negatywnym uczuciom co w rezultacie prowadzi do braku jakiegokolwiek wspólnego porozumienia. Wrocław adwokat rozwód (Zobacz paulina majewska rozwody) to często jedyne rozwiązanie. Osoba z zewnątrz nie tylko posłuży fachową pomocą jako pełnomocnik, ale także może okazać się dobrym negocjatorem między skłóconymi małżonkami i w pewien sposób może pomóc ułagodzić nieco emocje.

Ponadto warto pamiętać, że adwokat rozwody wrocław to również wsparcie podczas pisania pozwu i jeśli chodzi o przejście całego procesu sądowego, jak też ustalenia sposobu postępowania. Specjalista od prawa rodzinnego może uchronić nas przed negatywnymi skutkami różnych decyzji, co ma znaczenie np. podczas przyznawania opieki nad dziećmi. Nierzadko adwokat przyjmuje rolę psychologa, gdyż w istotny sposób pozwala rozładować nasze emocje, wypowiedzieć się i dookreślić naszą postawę.