Jak prezentuje się kwestia z budową pod klucz? O czym trzeba pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Jak planujemy postawić dom to sprawdzamy różne poradniki budowlane jak również katalogi deweloperów. Wierzymy, iż to nam pomoże w wykreowaniu własnego projektu lub choćby podsunie określone ciekawe wnioski. Niestety, zamiast bardziej jasno, robi się jeszcze ciemniej, ponieważ im więcej przeglądamy, tym trafiamy na niezrozumiałe zwroty, a jednym z nich jest budowa domu pod klucz. W jaki sposób powinniśmy to rozumieć?

budowa pod klucz nie ma tak naprawdę swojego prawnego odzwierciedlenia, więc różnorakie osoby inaczej to pojmują. Musimy także pamiętać, iż od czasu do czasu jest opinia, jaka może wprowadzić w błąd, gdyż zrównuje ona stan pod klucz z zamkniętym surowym. Jeżeli jednakowoż porównamy ceny, to zobaczymy sporą różnicę. Następna opcja to dom w stanie prawie gotowym do mieszkania, oznacza to stan surowy zamknięty a dodatkowo wykończenie. Do niego można zaliczyć podłogi, gładzie oraz tynki. Według tej definicji, żeby tam zamieszkać powinniśmy jedynie wstawić meble.

czas - akt

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli planujemy mieć tego rodzaju dom zawsze decydujmy się na sprawdzone firmy, a jeśli firma budowlana warszawa oferuje najlepsze możliwości.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciał zgłębić dane na opisywany temat, to pomocne omówienie bardzo Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

To w końcu stolica, najważniejsze miasto w naszym kraju, więc nie zadziwia, iż ma naprawdę dużo do zaproponowania. Jeśli chcemy posiadać taki dom pod klucz, to trzeba zobaczyć, w jaki sposób realizator odnosi się do tego rodzaju pojęcia. To niezbędne, bo nie jest ono prawnie określone, tak więc hasło “pod klucz” pojawia się po prostu jako hasło reklamowe, a tak naprawdę, by budynek był mieszkalny należy włożyć jeszcze sporo czasu i pieniędzy. Tego rodzaju więc kwestia jest czymś obowiązkowym i należy ją traktować bardzo poważnie.

No i istotna rzecz na koniec. Warto wiedzieć, iż ten stan jest w wielu państwach prawnie usankcjonowany, lecz jego opis dość mocno się różni. Z takiego więc względu powinniśmy dopytać także, jeśli budujemy za granicą, tak samo musimy to zrobić, kiedy realizatorem jest firma z innego kraju. Dzięki temu będziemy wiedzieć, na czym stoimy oraz jak to wygląda z perspektywy firmy, która ma dla nas postawić dom. To są istotne sprawy, tak więc jak chcemy, żeby wszystko było przemyślane trzeba się trochę postarać.