Jak dobrze podejść do wyboru nowego mieszkania uwzględniając przy tym swoje obecne i przyszłe wymagania.

Szacuje się, że na naszym rynku mieszkaniowym cały czas panuje niedobór wielu tysięcy mieszkań, niestety w tym zakresie pozostajemy bardzo daleko z tyłu za zachodnimi krajami.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Poznaniu

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dołoży się do tego niskie zarobki i problemy z dostaniem kredytów, to rzeczywiście kupienie u nas mieszkania dla siebie jest dużym wyczynem. I jednak przeważnie taka inwestycja jest na resztę życia, dlatego też należy ją dobrze przemyśleć, biorąc pod uwadę zarówno aktualne jak i przyszłe potrzeby. Przede wszystkim należy przemyśleć, czy kupowane mieszkanie ma być nowe, czy używane.

Czyżby nasz artykuł wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Zaloguj się więc na naszą świeżą witrynę – tam można zobaczyć tu (http://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/) następne świetne wpisy.

Obie te możliwości będą miały swoje zalety i wady, trzeba więc je dobrze rozważyć. Istotna jest także lokalizacja, bo poza tym, że się będzie gdzieś mieszkać, to przecież będzie trzeba jeszcze jeździć do pracy czy na zakupy. Przeważnie jest tak, że mieszkania (zobacz nowe mieszkania Archicomu) na peryferyjnych, oddalonych osiedlach mają dużo niższe ceny, za to im bliżej centrum, tym będzie drożej. Jednak po obliczeniu kosztów na paliwo okazać się może, że taniej będzie zapłacić nieco większą ratę i jednak zamieszkać bliżej.

W większości dużych miast rynek nieruchomości Poznań jest na tyle szeroki, że każdy bez problemów coś dla siebie znajdzie. Na pewno do sprzedaży powinno być dużo mieszkań używanych, i to zarówno na starszych osiedlach, jak i nowszych, które mają kilka lat. Kupno tego typu mieszkania ma ten ważny plus, że dokładnie wiadomo, jak wygląda infrastruktura i dojazd. Oczywiście w takim przypadku również zdarzać się mogą niespodzianki i na przykład wybudują pod samym nosem jakiś hipermarket, ale jednak niebezpieczeństwo będzie znacznie mniejsze. Za to nowe mieszkania Poznań sprzedawane są dość często na osiedlach, które dopiero zaczynają powstawać, i w sumie jeszcze nie wiadomo, co powstanie na nich.

A przecież do codziennego życia potrzebne są przychodnie, szkoły, przedszkola i żłobki, i to wszystko powinno być na miejscu, bez przymusu jeżdżenia gdzieś daleko. O tym wszystkim, lecz również o dużej ilości innych rzeczy warto pamiętać podczas wyboru swojego mieszkania.