Gdzie wypocząć nieopodal miasta

By odpocząć w długi weekend nie trzeba wyjeżdżać w góry, na Mazury bądź nad morze. Pod Warszawą jest sporo miejsc, gdzie można odpocząć. Coś dla siebie odnajdą zarówno absztyfikanci czynnego odpoczynku, jak także ci, którzy wolą miłe leniuchowanie pod gołym niebem. Naokoło Warszawy, w odległości do 50 kilometrów, jest bez liku interesujących miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Twierdza Modlin. To unikatowy zabytek fortyfikacyjny. Mieści się mniej więcej 35 kilometrów od stolicy. Zwiedzać możesz indywidualnie lub z przewodnikiem. Ujrzymy tam Fortecę z przedmościami, wewnętrzny oraz zewnętrzny pierścień (w sumie 18 bastionów), zespoły prochowni, pakamery, zabudowania koszarowe jak też pozostałości fortyfikacji polowych jak też polskich z 1939 r. Nierzadko można tam napotkać zespoły filmowe (w tej okolicy kręcono m.in scenki z filmów C. K. Dezerterzy, Kiler, serial Czas honoru). Jest również zaplecze gastronomiczne – spokojnie możemy wybrać się tam na cały dzień.

Pułtusk. Dawniej – jednoznacznik prowincji. To stąd awansował do Warszawy najsłynniejszy nasz dozorca, Stanisław Anioł z filmu Alternatywy 4. Jednak w Pułtusku jest co odwiedzać – miejscowość słynie z najdłuższego w Europie targu. Odnajdziemy tam też gotycką Bazylikę kolegiacką, kasztel biskupi położony na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (dzisiaj Dom Polonii). Przebywał tu m.in. król szwedzki Karol XII. Jest w tym miejscu także wiele zabytkowych kościółków oraz terenów na Narwią, które można zwiedzać. Tutaj również ciągle odbywają się bazary a także spektakle historyczne.

To świetnie, że chcesz zdobyć podobne informacje na prezentowany wątek, ponieważ wchodząc na odnośnik, poznajesz praktyczne materiały (http://www.chryzantemy.pl/) na podnoszone zagadnienie.

Do miasteczka możesz właściwie dojechać w godzinę. wypoczynek na podlasiu pod warszawą wcale nie musi być monotonny.

Kampinos. Zielone płuca Warszawy. Ulubiony obszar wypraw. Jest jedynym, pośród innych europejskich rezerwatów o takiej skali, graniczącym z tak wielką aglomeracją miejską. Przez wzgląd na niepowtarzalność, ruch krajoznawczy podlega w kniei jednakże określonym ograniczeniom. Rozplanowano jednak około 350 km tras dla turystyki pieszej a także ponad 200 km szlaków rowerowych dla rowerzystów. Skąd zacząć? Sugerujemy miejscowość Granica, w jakiej mieści się cudny Park Etnograficzny oraz duży teren łąk oraz szuwarowisk zwany Olszowieckim Błotem(czytaj więcej).