Gdzie wyjechać na krótki weekend? Pokazujemy przepiękne miasta w Polsce!

Gdzie niedawno byłeś na wakacjach? Jeżeli zadałbyś takie pytanie swoim znajomym, zdecydowanie okazałoby się, iż ostatnio spędzili swoje wczasy gdzieś poza granicami Polski. Wyjazdy za granicę to teraz bardzo popularny sposób spędzenia wolnego czasu. Z drugiej jednak strony powinniśmy docenić również nasz kraj – w Polsce mamy tak wiele przepięknych miast, że żal ich nie zobaczyć. Oczywiście o ile długie wyjazdy i tak zazwyczaj będziemy spędzać gdzieś w oddali od Polski, o tyle przykładowo wolne weekendy zdecydowanie możemy poświęcić na zwiedzanie Polski – jeśli wybierzesz się parę razy w jakieś urocze miejsca położone blisko Twojego miejsca zamieszkania, niewątpliwie nie będziesz tego żałować.

Zamek Wawel

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co dzisiaj możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, jakie bez wątpienia musisz zobaczyć, jest zamek Książ. To obecnie trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce – zaraz za ślicznym zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna praktycznie każdy. Książ jest nieco mniej znany, jednakże z pewnością równie wart zobaczenia. Niestety dla turystów udostępniona jest obecnie jedynie niewielka jego część, jednakże już nawet ona robi fantastyczne wrażenie.

Ten materiał, który na tej witrynie publikujemy, jest bardzo emocjonujący, ale warto oprócz tego przeczytać pokrewne informacje – więcej pod tym linkiem.

Zamek Książ jest także jednym z najstarszych zamków w Polsce – pochodzi z trzynastego wieku, dlatego też niesamowite wrażenie robi to, w jak znakomitym stanie się zachował.

podróż - fotografijka

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który oczywiście warto odwiedzić, jest wskazany przez nas wyżej Zamek Malbork. Wzniesiony został w XIII wieku przez Zakon Krzyżacki i niewątpliwie do dziś robi ogromne wrażenie. Właściwie każdy w kraju kojarzy jego specyficzny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został zbudowany. Odwiedzenie Malborka jest chyba żelaznym punktem niemalże każdej wycieczki szkolnej, więc jeżeli zamek Moszna nie jest przez Ciebie odkryty, na pewno musisz szybko nadrobić te zaległości.

Mamy wielką nadzieję, iż udało nam się przynajmniej odrobinę zaciekawić Cię historią naszych pięknych polskich zamków.

Interesująca wiadomość? Jeśli tak myślisz, poza tym sprawdź ten odnośnik – znajdziesz znacznie więcej w ofercie, która dotyczy omawianej tutaj kwestii.

Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wyjazdy, możesz spodziewać się, iż nasz cykl artykułów na ten temat zdecydowanie będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski także może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo cudownych miejsc do odkrycia!