Gdy nasz pies choruje – pomoc weterynarza

Wzięcie do domu psa wiąże się z dużą ilością obowiązków. Już tak naprawdę od pierwszych dni, kiedy psiak pojawia się w naszych czterech kątach, musimy odwiedzać z nim weterynarza. Większość tych wizyt to wizyty mające charakter profilaktyczny, w czasie których pies musi zostać poddany szczepieniu i odrobaczony.

stykówka - zwierzę

Autor: Furya
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczna część posiadaczy psów odwiedza z nimi prywatne gabinety weterynaryjne. Przez osoby, które mieszkają w stolicy wyjątkowo chętnie jest wybierana lecznica weterynaryjna bemowo mająca za swoją siedzibę. Jak mnóstwo innych lecznic, również lecznica weterynaryjna Bemowo jest lecznicą prywatną. przychodnia weterynaryjna warszawa mająca za swoją siedzibę to doskonale wykwalifikowany personel , dla którego czworonożni pacjenci są naprawdę ważni. Pracujący w przychodni weterynaryjnej lekarze pracują nie tylko na tygodniu, ale również w dni świąteczne. Możliwość otrzymania pomocy także podczas świąt czy weekendów to ogromny atut takich placówek. Chcąc znaleźć konkretne przychodnie mieszczące się w naszej okolicy, można skorzystać z pomocy Internetu, wpisując na przykład wyrażenie „przychodnia – www.hipokrates-olesnica.pl/ weterynaryjna Warszawa”.

Opieka nad psiakiem wymaga od jego posiadacza naprawdę dużo czasu. Pupil potrzebuje przecież sporej dawki ruchu, co dla jego posiadacza oznacza konieczność wychodzenia na spacer bez względu na to, jaka za oknem jest pogoda. Zapewnienie psu właściwej ilości ruchu to rzecz jasna nie wszystko. Każdy posiadacz psa musi pamiętać również o poddaniu psa odrobaczeniu, właściwych szczepieniach ochronnych.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co znajdziesz w ofercie psycholog dziecięcy sopot, która tyczy się podobnej tematyki.

Jednym z istotniejszych szczepień, o którym nie można zapomnieć jest szczepienie przeciwko wściekliźnie. Szczepienie przeciwko wściekliźnie jest w naszym kraju szczepieniem obowiązkowym. Szczepionkę pies ma podawaną raz w roku.

Na pierwsze szczepienie przeciwko tej chorobie o charakterze zakaźnym powinno się zgłosić się, kiedy pies ma trzy miesiące. Inne szczepienia nie są już obowiązkowe, ale mimo to rozsądnie jest psa zaszczepić chociażby przeciwko parwowirozie i nosówce. Nie zapominajmy, że szczepionki nie zapewniają sto procentowej ochrony przed zachorowaniem. Jeżeli jednak psiak zachoruje, to przebieg choroby okaże się znacznie bardziej łagodny niż w przypadku, kiedy zachoruje pies , którego właściciel nie zdecydował się zaszczepić. Bardzo ważne jest również podawanie psu środków odrobaczających. Gwarantuje to ochronę przed pasożytami nie tylko psiakowi, ale także domownikom. Przyjmuje się, że każdy pies powinien być odrobaczany co pół roku.