Fascynujące atrakcje, noclegi oraz restauracje w Białowieży

Białowieża to niewielka wieś, jaka znajduje się w województwie podlaskim. Umiejscowiona jest jest nad rzeką Narewką. Z pewnością największą atrakcją, jaką zdołamy odnaleźć w Białowieży jest Białowieski Park Narodowy, jaki otacza część puszczy Białowieskiej – kolejnej atrakcji tej niewielkiej wsi. Następną intrygującą atrakcją, która przyciąga wielu turystów, jest Pałac w Białowieży, który znajduje się w parku Pałacowym objętym pięknymi jeziorami.

W Białowieży niesłychanie rozwijana jest turystyka piesza, rowerowa, i także konna i wodna. Zapaleńcy atrakcji wodnych mogą wybrać się na spływy kajakowe. W Białowieży nie brak również intrygujących zabytków, które też wskazane jest zobaczyć w toku pobytu. Do najciekawszych i najbardziej popularnych przylega obelisk, jaki upamiętnia polowanie Augusta III Sasa, Skansen bądź kościół katolicki z 1927 roku, jaki został przyrządzony w stylu neorenesansowym. Oczywiście to ledwie nieco interesujących i znanych atrakcji, które należałoby ujrzeć, będąc na wyjeździe lub wczasach w Białowieży.

Pokój hotelowy
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na wakacje do Białowieży, pożądane byłoby pomyśleć o noclegu i zarezerwować go z sporym wyprzedzeniem. nocleg Białowieża oferuje niejeden, w miasteczku odnajdziemy zarówno hotele, małe motele, pensjonaty, i także kwatery prywatne. Najtańsze noclegi rozpoczynają się już od 20 złotych za dobę, wskutek tego na pewno nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem noclegu wyśmienitego na naszą kieszeń.

Wynajmując nocleg, zdołamy zdecydować się na alternatywę z posiłkamiczy też bez. Z pewnością noclegi bez posiłków wyjdą nam znacznie taniej, prócz tego w Białowieży nie brak przeróżnych barów, knajpek bądź restauracji. Jeśli frapuje nas dobra restauracja białowieża posiada ich kilka. W restauracji zdołamy spróbować smakowitych obiadów i lokalnych potraw, które na pewno połechcą nasze kubki smakowe. Jeśli będziemy posiadać chrapkę na coś mniej wytwornego, zawsze możemy odszukać lokale, jakie serwują pyszną pizzę.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.