Fascynujące atrakcje, noclegi oraz restauracje w Białowieży

Białowieża to niewielka wieś, jaka znajduje się w województwie podlaskim. Umiejscowiona jest jest nad rzeką Narewką. Z pewnością największą atrakcją, jaką zdołamy odnaleźć w Białowieży jest Białowieski Park Narodowy, jaki otacza część puszczy Białowieskiej – kolejnej atrakcji tej niewielkiej wsi. Następną intrygującą atrakcją, która przyciąga wielu turystów, jest Pałac w Białowieży, który znajduje się w parku Pałacowym objętym pięknymi jeziorami.

W Białowieży niesłychanie rozwijana jest turystyka piesza, rowerowa, i także konna i wodna. Zapaleńcy atrakcji wodnych mogą wybrać się na spływy kajakowe. W Białowieży nie brak również intrygujących zabytków, które też wskazane jest zobaczyć w toku pobytu. Do najciekawszych i najbardziej popularnych przylega obelisk, jaki upamiętnia polowanie Augusta III Sasa, Skansen bądź kościół katolicki z 1927 roku, jaki został przyrządzony w stylu neorenesansowym. Oczywiście to ledwie nieco interesujących i znanych atrakcji, które należałoby ujrzeć, będąc na wyjeździe lub wczasach w Białowieży.

Pokój hotelowy

Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na wakacje do Białowieży, pożądane byłoby pomyśleć o noclegu i zarezerwować go z sporym wyprzedzeniem. nocleg Białowieża oferuje niejeden, w miasteczku odnajdziemy zarówno hotele, małe motele, pensjonaty, i także kwatery prywatne. Najtańsze noclegi rozpoczynają się już od 20 złotych za dobę, wskutek tego na pewno nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem noclegu wyśmienitego na naszą kieszeń.

Wynajmując nocleg, zdołamy zdecydować się na alternatywę z posiłkamiczy też bez. Z pewnością noclegi bez posiłków wyjdą nam znacznie taniej, prócz tego w Białowieży nie brak przeróżnych barów, knajpek bądź restauracji. Jeśli frapuje nas dobra restauracja białowieża posiada ich kilka. W restauracji zdołamy spróbować smakowitych obiadów i lokalnych potraw, które na pewno połechcą nasze kubki smakowe. Jeśli będziemy posiadać chrapkę na coś mniej wytwornego, zawsze możemy odszukać lokale, jakie serwują pyszną pizzę.