Ekscytujące wycieczki na Fuerteventura

Fuerteventura to najstarsza i prawie największa wyspa archipelagu. Wyróżnia się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa wydaje się opustoszała i dzika, jednakże kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Ma najdłuższą linię brzegową, tj. około 340 km złocistego wybrzeża, oblewanego poprzez turkusowe wody Atlantyku. Słoneczna pogoda sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu i uprawiania sportów wodnych. Plaż będzie tu tyle, iż Fuerteventura bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to akurat dzięki powyższym rajskim plażom, Fuerteventura jest poważną konkurencją dla innych wysp archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie to idealny asortyment na jesienne oraz zimowe podróżowanie. Warto się tu schować przed zimą, wypocząć na plaży i naładować się słonecznymi promieniami. Wyspy proponują ciepło przez cały rok, kuszą turystów nie jedynie doskonała pogodą, jednak też różnorodnością i pięknymi plażami.

tableau - morze

Autor: Maciej Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

W skład wysp kanaryjskich wchodzi 7 wysp głównych, czy sześciu mniejszych wysp.

W tym miejscu jest jeszcze inna strona prezentująca taką tematykę. Przeczytaj także podobny świeży tekst na taki temat. On również jest warty poznania.

Podzielone będą na dwie prowincje: zachodnią ze stolicą na Teneryfie, i wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Sporo mniejszych wysp bywa niezamieszkana, albo zamieszkana tylko w okresie letnim. Każda z wysp jest odmienną i niepowtarzalna pod względem krajobrazowym, roślinności czy ukształtowania wybrzeżach stwarza idealne i niepowtarzalne możliwości do spędzenia wymarzonego wakacji.

Krajobraz owej niezwykłej wyspy, jaką przyciąga wielu podróżników na wczasy również latem, niczym i zimą, został ukształtowany przez aktywność wulkanu. biuro podróży Fuerteventura gwarantuje przede wszystkim cudowne, piaszczyste plaże czy stuprocentowe atrakcji kurorty wypoczynkowe. Niejednokrotnie bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Podczas urlopu na Fuerteventurze zachęcamy do spróbowania lokalnych dań, albowiem na kuchnię Wysp Kanaryjskich wpłynęły inne tradycje aniżeli te, które utworzyły kuchnię hiszpańską.

Apartamenty na Fuerteventurze polecamy nie tylko tym, jacy chcą się rozkoszować świetna kuchnią lub wypoczywać na plaży. Wyspa przyciąga nurków czy windsurferów. Niezwykle malownicze miejsca na wyspie warto podziwiać podczas wycieczek fakultatywnych.

Rodziny z dziećmi zachwycone zostaną wizytą w Oasis Park, ogromnym zaintrygowaniem charakteryzuje się również rejs na sąsiednią wyspę Lanzarote. Dzięki łagodnemu klimatowi wakacje na Fuerteventurze można spędzać poprzez cały rok, to interesująca propozycja na wyjazd na ferie.