Egzotyczne smaki, których trzeba spróbować jeżdżąc po Azji. Których potraw nie można pominąć?

Podróżowanie to nie jedynie oglądanie zabytków, poznawanie innych osób, kultur czy miejsc. To również smakowanie oraz odkrywanie niecodziennych smaków. Dzięki temu możemy bardziej poznać klimat danego miejsca. Warto jest będąc w nowym miejscu smakować nowych rodzajów potraw. To jedyna w swoim rodzaju okazja aby skosztować oryginalnej kuchni. W większych miejscowościach znajdziemy rzeczywiście sporo restauracji z kuchnią z różnych krajów natomiast to nie to samo. Jakie kierunki są najbardziej atrakcyjne jak chodzi o wyjątkowe smaki?

kuchnia - marina

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy mowa o całkowicie nowych, innych niż dotychczas doznaniach smakowych nie można nie wspomnieć o Azji. To w tej części świata można spotkać się z tak dużą ilością przypraw, artykułów spożywczych, warzyw i owoców, jakie nie są spotykane w naszej kuchni, iż będzie to dla nas coś bardzo wyjątkowego. Jeśli mowa o kontynencie azjatyckim to kuchnia indyjska jest czymś wobec czego nie można przejść z obojętnością. Niesamowite zapachy czy kolory to wizytówka oraz rzecz trudna do podrobienia. Apetyczne curry, gorące, smażone na miejscu roti z przeróżnymi intensywnymi sosami albo pełna smaku oraz intensywna zupa dahl z soczewicą to tylko nieliczne potrawy. Trzeba koniecznie spróbować ich wprost z ulicy, na targach, lub w restauracjach prowadzonych bardzo często przez całe rodziny. Te autentyczne smaki zostaną z nami na długi czas.

akt - kuchnia

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym wspaniałym doznaniem smakowym będzie tajska kuchnia. Z mnóstwem warzyw, ryżu i makaronów, aromatycznych zup z mlekiem kokosowym. Nie można nie spróbować jedzenia z całej masy stojących na ulicy wózków, gdzie tamtejsi mieszkańcy przygotowują na miejscu potrawy.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

Właśnie w takim miejscu należy koniecznie spróbować chyba najbardziej rozpoznawalnej potrawy, a konkretnie pad thai. Jest on w różnych wersjach z krewetkami albo z jajkiem. Prócz tego ostre curry i zupy pełne warzyw i owoców morza z pewnością nam zasmakują.

Będąc w egzotycznym miejscu należy koniecznie próbować wielu nowych, nieznanych nam dotąd owoców i warzyw.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij ten link – przeczytasz tam uwagi z serwisu (https://apteczka-madrali.pl/sprytne-wskazowki/artykuly/niedobor-witaminy-e-przyczyny-skutki-objawy) dotyczące tej tematyki, one także zapewne niezwykle Cię zainteresują.

Mogą nas one niesamowicie zaskoczyć swoim smakiem. Nawet owoce, jakie są do kupienia w Polsce będą z reguły słodsze oraz bardziej intensywne w smaku, gdyż dojrzewały w tych krajach, w słońcu, na drzewie, a nie były wcześniej zerwane oraz dojrzały w transporcie. Przykładem tego rodzaju wyjątkowego owocu jest na pewno durian, jakiego smak nie przypomina jakiegoś znanego owocu. Smak oraz zapach jest tak mocny, że z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ale z pewnością warto samemu się o tym przekonać.