Grafologia i jej zastosowanie

Wbrew pozorom, grafologia nie należy do dziedzin prostych, jednak jest swoistym odłamem psychologii, która ustala między innymi związek między grafizmem i osobowością określonych osób. Jest to inaczej tak zwana technika projekcyjna, która ma własne naukowe podstawy mogące wyrażać chociażby ekspresję oraz charakter pisma. Dodatkowo, grafologię podzielić można również na nieco inną kategorię – kryminalistykę, gdzie analiza próbek pisma ma za zadanie sprawdzić, czy istnieje związek osoby podejrzanej czy zaginionej z podanym tekstem odręcznie napisanym.

grafolog w Warszawie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy grafolog (czytaj więcej) sprawdza zwykle m.in. nacisk pisma względem długopisu na kartkę, wielkość liter i ich pochylenie, a także odległości pomiędzy literami, słowami, a nawet wersami. Wszystko to – mówiąc najprościej – posiada podstawy w nauce psychologii.

W opublikowanym tutaj tekście są zajmujące treści, jednak upewnij się też, co kryje się w tym serwisie (kancelariajtt.pl/). Bez ociągania po prostu go kliknij.

Grafologia nazywana jest często błędnie pseudonauką i staje się w chwili obecnej obiektem krytyki, jednak oskarżenia te w większości przypadków jest nieuzasadniona. Grafolog może też sprawdzać grubość danych linii oraz rodzaj narzędzia, którym stworzono właściwy tekst. Zalicza się do nich chociażby napisane groźby, listy samobójcze. Najczęściej najprościej mówi się, że grafolodzy badają wszystko, co się da. W przypadku grafologii kryminalistycznej podejrzany musi napisać odpowiedni tekst lewą lub też prawą ręką, aby wykluczyć albo potwierdzić autorstwo danej osoby.

Jeżeli opisywany materiał okazał się dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj rejestracja wynalazku – zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

W sprawie takiej jak wykwalifikowany grafolog warszawa (polecany) posiada najlepszych i najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie, bez względu na sprawę, bądź okoliczności napisania danego tekstu.

Grafologię w chwili obecnej można studiować w wielu polskich miastach na kilku uczelniach.