Doskonały sposób na wakacyjny wypoczynek – Warmia

Czas lata wiele osób zachęca do wyjazdów w nieodwiedzone jeszcze rejony naszego kraju. To bardzo dobrze, ponieważ pełno u nas wspaniałych krajobrazów oraz miejsc, jakie ułatwiają wspaniały wypoczynek.

Nocleg na Warmii w Hotelu

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com

Jak widać jeśli interesują nas noclegi warmia (sprawdź tę ofertę) ma na prawdę sporo do zaoferowania. Ale to nie wszystko! Miłośnicy dzikich zwierząt i ptactwa wybierają Lidzbark Warmiński oraz pobliskie wsie jako destynację, która oferuje możliwość ciekawych spotkań ze swobodnie pomieszkującymi tu przedstawicielami fauny. Jeżeli już zawitamy na Warmię oraz postawimy na noclegi lidzbark warmiński (zobacz tutaj) jakie nam proponuje, czy też inne pobliskie miejscowości czy wsie, to obowiązkiem każdego przyjezdnego jest aktywny wypoczynek ( hotel spa w zakopanem ) w przepięknych okolicznościach przyrody – spływy kajakowe, szlaki piesze oraz rowerowe. Poza tym, trzeba wiedzieć, że Lidzbarski zamek jest jednym z punktów Szlaku Zamków Gotyckich, natomiast przez wspomniane miasto przebiega aż 8 szlaków turystycznych. Aby lepiej poznać ten rejon warto zobaczyć także zabytki, wpisujące się w architektoniczny krajobraz miasta. Mowa tu przede wszystkim o Zamku Biskupów Warmińskich, który stanowi jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce i jednocześnie jest najlepiej zachowaną budowlą na terenie historycznego państwa zakonnego.

Jeśli interesuje Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę (http://eccotravel.eu/kraj/islandia/), która przedstawia analogiczne wątki, również będą na pewno interesujące.

Nie sposób pominąć także dawnego kościoła ewangelickiego, Wysokiej Bramy, oranżerii Krasickiego, murów obronnych i budynków dawnego młyna.

Iława miała takiego właśnie pecha, iż od początku swojego istnienia leżała na szlaku różnorodnych wojskowych operacji, z tego względu np. w 1945, w okresie tzw. wyzwalania przez Armię Czerwoną miasto zostało całkowicie zburzone. Iława jest położona nad rewelacyjnym jeziorem Jeziorak, to sprawia, że atrakcyjnie spędzimy tu czas. Ostróda ma na pewno wspaniały szlak wodny, jedyny takiego typu na świecie, czyli szlak Kanału Elbląskiego. Jeśli będziemy w Ostródzie koniecznie popłyńmy tym szlakiem i podziwiajmy przyrodę i otoczenie. Z pewnością wycieczka po Warmii dostarczy niezwykłych wrażeń, więc jak mamy choćby krótki urlop to najlepiej się nad tym zastanowić.

Jeśli noclegi Warmia oferuje ciekawą ofertę, i to w różnorakich miejscach. Choć szczególnie popularny jest Olsztyn, tak więc jak Warmia to na pewno należy odwiedzić to miasto. Warty uwagi jest zamek, który został zbudowany przez kapitułę warminśką na potrzeby tworzącej się w tym regionie administracji. Następny zabytek – Katedra św.Jakuba to najstarszy budynek w Olsztynie. Początki budowy sięgają roku 1315, to jeden z bardziej cennych sakralnych zabytków Warmii. Jest to gotycka budowla halowa z siedemdziesięciometrową wieżą. W czasie swojej historii kościół bardzo często padał łupem zdobywców, wśród nich byli Krzyżacy, wojska rosyjskie i napoleońskie.

Warmia ma mnóstwo możliwości w dziedzinie turystyki, które opierają się w szczególności na bogatej tradycji owego regionu. Gotyckie kościoły oraz zamki biskupie to typowe elementy architektury Warmii. Niepowtarzalny nastrój budują także licznie występujące wsie ulicówki i drewniane chałupy. Ale przeszłość mająca związek z krzyżackim zakonem i ludowość to nie jedyne walory tego regionu. Na wczasowiczów czekają również bardziej współczesne rozrywki, jak zespół basenów, spływy kajakowe, rowerowe szlaki. Nie można także przegapić zamku w Olsztynie, skansenu w Olsztynku, pola Bitwy Grunwaldzkiej czy Sanktuarium Maryjnego, mieszczącego się w Gietrzwałdzi. Amatorów obcowania z naturą na pewno urzeknie Rezerwat Przyrody Las Warmiński, gdzie żyje chociażby jeleń europejski.