Do czego wykorzystuje się pomosty na jeziorach i rzekach, jakimi zaletami się cechują pomosty pływające.

Chcąc wygodnie korzystać z różnego rodzaju zbiorników wodnych i rzek należy zadbać o to, żeby był do nich wygodny dostęp. Jednak nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na piaszczystej plaży, z tego też powodu pomyśleć warto o jakiś pomostach, dzięki jakim zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Pomosty pływające - dane techniczne
Autor: WaterFun
Źródło: http://www.waterfun.pl/

Pomost tego typu można wykorzystywać na różne sposoby, do spacerowania, opalania się czy schodzenia do wody. Można także z ich pomocą korzystać z rozmaitego sprzętu pływającego, a jeżeli będą one odpowiednio długie, to przykładowo cumować przy nich rowerki wodne i łódki. Jak więc widać pomosty będą się sprawdzać w wielu sytuacjach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami przeróżnych wodnych zbiorników. Jeszcze do niedawna pomosty przeważnie były budowane w stacjonarnych wersjach, jako trwale przymocowane konstrukcje. Jednak takie rozwiązanie ma szereg wad, przez co coraz rzadziej się je wybiera. Po pierwsze takie konstrukcje wymagają odpowiednich zezwoleń, przez co budowa ich jest długa i sporo kosztuje. Oprócz tego po wykonaniu wszystkie zmiany i modernizacje są kłopotliwe i będą się wiązać z dużymi wydatkami.

Wad tych nie będą mieć pomosty pływające cena, jakie od niedawna są coraz popularniejsze. Jeśli dołoży się do tego niską cenę konstrukcji i szybki montaż, to trudno się dziwić, że klienci wybierają coraz chętniej wybierają takie właśnie rozwiązanie. A możliwości jeśli chodzi o rozwiązania są bardzo różnorodne. Pomost pływający zbudowane są z gotowych elementów, które można łączyć w różnorodny sposób. Tym sposobem wykonać się z nich da długie nawet na kilkadziesiąt metrów konstrukcje, jakie w każdym momencie można rozłożyć czy zmienić konfigurację. Aktualnie najczęściej wykorzystywanym rodzajem materiału na pomosty jest polietylen, dzięki czemu wszystkie elementy są bardzo lekkie a jednocześnie wytrzymałe.

Polietylen bez żadnego problemu wytrzymuje nawet 40-stopniowe mrozy, dzięki czemu używać go można w zasadzie bez przerwy. A jeszcze jednym jego dużym plusem będzie to, że nie potrzebuje on żadnej konserwacji.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.