Z jakiego powodu powinno się mieć w mieszkaniu wagę, ile zalet dają urządzenia do analizowania składu ciała.

Kłopoty z nadwagą spotykają coraz większą część naszego społeczeństwa. Nieodpowiednia dieta i brak ruchu sprawiają, że kilogramy przybywają w szybkim tempie.

zdrowie - przekrój

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

A potem ich pozbycie się będzie znacznie trudniejsze, niż będzie się wydawać, i wymagające sporego poświęcenia.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie prezentującym zbliżone informacje. Są równie emocjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Dlatego też na wyposażeniu wszystkich dbających o siebie osób powinna się znaleźć nawet prosta łazienkowa waga, dzięki której można będzie systematycznie kontrolować ciężar swojego ciała. Ma to o tyle znaczenie, że pozwoli na weryfikację, w jaką stronę idzie waga i czy należy coś z tym robić. Parę kilo na tydzień można bardzo szybko złapać, ale późniejsze ich zrzucenie będzie się wiązało z dużymi wyrzeczeniami. Z tego też powodu dużo lepiej będzie reagować od razu, jak wskazówka będzie szła w górę, niż dopuścić do zaniedbania, a potem przez długi czas musieć walczyć na siłowni czy drastycznie ograniczać ilość jedzenia. Nawet prosta waga może być w tym bardzo pomocna, a jak się okazuje możliwości obecnie jest dużo więcej.

W ostatnim czasie całkiem sporą popularność zaczęły zyskiwać urządzenia które dodatkowo pozwalają na pomiar podstawowych składników ciała. Bardzo dobrze będzie się w tej roli sprawdzała przykładowo waga z pomiarem tłuszczu. Swoim wyglądem bardzo przypomina standardowe wagi łazienkowe, lecz ma na swojej powierzchni zamontowane elektrody z metalu. Potrzebne są one do tego, żeby przez ciało przepuścić prąd o niewielkim natężeniu. Dzięki dokładnym pomiarom tego prądu urządzenie będzie obliczało, jak dużo w ciele jest kości, tłuszczu i mięśni, a potem podaje te wyniki badanemu. Takie proste badanie może dać dużo więcej, niż tylko proste ważenie, bo pozwoli również na lepsze zapoznanie się ze swoją budową. Jednym z bardziej znanych i cenionych producentów takiego sprzętu jest tanita.

Oferuje ona wagi do amatorskich zastosowań, służące głównie do wykonywania pomiarów w domu, ale także urządzenia w pełni profesjonalne. Te ostatnie znalazły zastosowanie na przykład w przychodniach dietetycznych, a także różnego rodzaju klubach fitness.