Dlaczego opłaca się odwiedzać Zakopane?

Od kilku dziesięcioleci, a na mniejszą skalę praktycznie od zawsze, polskie góry cieszą się wielką popularnością. Całymi rodzinami wybieramy się tam, aby pospacerować po górzystych szlakach, wspinać się na szczyty, posmakować góralskich dań. Bez wątpliwości najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem jest Zakopane.

Zwiedzanie Zakopanego

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane to da się powiedzieć polska stolica gór. Pięknie usytuowane idealnie sprawdzi się jako baza wypadowa górskich wycieczek. Stąd jest praktycznie wszędzie niedaleko – doceniają to amatorzy górskich wędrówek. Mnóstwo tu atrakcji, jakie z pewnością zadowolą każdego, bez względu na wiek.

W sytuacji jeśli musisz odnaleźć poza tym także inne pokrewne wiadomości na omawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest tu.

Zwiedzanie Zakopanego dostarcza wielu przepięknych wrażeń oraz rozlicznych zachwytów natury estetycznej. Przepiękna, niepowtarzalna architektura, niewielkie drewniane domki, zabytkowe cmentarzyki, góralskie zdobienia – to wszystko sprawia, iż kochamy odwiedzać to miasto nawet rok rocznie. Poza tym Zakopane proponuje prawdziwy raj dla amatorów zakupowego szaleństwa: Krupówki, bodaj najsłynniejsza ulica w tym mieście, pełne są punktów handlowych.

Można tam zakupić przedmioty typowe (odzież, kosmetyki, biżuterię i tak dalej) oraz mnóstwo pamiątek ściśle związanych z tym rejonem. Co krok zlokalizowane są stoiska, na których można kupić pamiątki z gór (więcej tutaj), pocztówki, góralską odzież, także czapki i wiele innych towarów. Oprócz tego ogromną popularnością cieszą się wszelkie stoiska, które proponują regionalne produkty spożywcze, jak na przykład sery – oscypki. Praktycznie każdy turysta podczas pobytu w tym mieście musi je minimum raz spróbować.

Zwiedzanie Zakopanego można z grubsza podzielić na parę tras. Po pierwsze – góry, jakie są niezwykle często przemierzane przez amatorów górskich wędrówek. Po drugie – zabudowania Zakopanego: jego budynki, zabytki, kościoły i o wiele więcej. Po trzecie – zwiedzanie – więcej na tej stronie – Zakopanego tropem kulinariów – w tym mieście działa wiele rewelacyjnych knajp, jakie proponują specjały tutejszej kuchni. Wśród tych potraw na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I po czwarte – trasa zwiedzania prowadząca przez rozliczne sklepy, oferujące towary niemalże z każdej branży. Tak bogata propozycja, jaką dysponuje Zakopane sprawia, że to miasto rok w rok nawiedzają tysiące turystów, spragnionych rozrywki na najwyższym poziomie i którzy mają gwarancję, iż znajdą coś odpowiedniego dla siebie.