Czy nie posiadanie patentu żeglarskiego wyklucza pływanie po mazurskich jeziorach? Jakie jest wyjście z takiej sytuacji?

Sporo osób wybierając się na Mazury chce poczuć charakterystyczny klimat spędzając jakiś czas na wodzie, pływając na jachcie lub używając motorówki. W końcu z tym właśnie kojarzony jest wyjazd na Mazury. Jak natomiast prezentują się przepisy gdy chodzi o wynajęcie jachtu albo motorówki? Czy możemy to zrobić nie mając patentu?

Czarter jachtów na Mazurach

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o wynajem motorówki, to należy widzieć, iż bez stosownego certyfikatu możemy wynająć jedynie jednostkę, jakiej moc nie będzie większa aniżeli 10kW, co daje mniej więcej trzynaście koni przekonaj się co ma do zaoferowania sprzedaż koni sportowych mechanicznych. Możemy także zdobyć uprawnienia na specjalistycznym kursie, który trwa około dwa tygodnie oraz jest zakończony egzaminem złożonym z teorii oraz części praktycznej. Kursy takie możemy robić w weekend, stacjonarnie, lub wyjazdowo. Jest sporo firm, jakie tego typu kurs oferuję, dlatego możemy można się na niego zdecydować w różnych miastach oraz pod różną postacią. Aby móc kierować motorówką o większej mocy niż wskazana moc powyżej, to trzeba zdobyć certyfikat sternika motorowego.

Gdy chodzi o jachty tutaj sprawa przedstawia się podobnie, jednak w tym wypadku trzeba spojrzeć na długość maszyny.

Zamierzasz zdobyć inne dane na opisywany wątek? Z pewnością notka z witryny także je posiada, więc kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

A mianowicie możemy prowadzić nie posiadając licencji te jachty, które mają do 7,5 metra długości. W innym razie należy posiadać patent żeglarza jachtowego. Co jednak, jeśli na Mazury jeździmy tylko od czasu do czasu oraz nie mamy ochoty wyrabiać specjalnego patentu? Wtedy pozostaje nam znalezienie skipera oraz wynajem jachtów mazury posiadają sporo miejsc, gdzie będziemy mogli wynajmu dokonać oraz załatwić skipera i łódź za jednym razem. Kim jest skiper? To osoba, jaka poprowadzi dla nas łódź.

Ma odpowiednie pozwolenia, a do tego doskonale zna całą okolicę. Korzyść z pomocy kogoś takiego jest taka, że osoba , jaka normalnie byłaby zmuszona bez przerwy pilnować wszystkiego posiadając uprawnienia, może się po prostu zrelaksować oraz wypocząć, bo to skpier zadba o poziom bezpieczeństwa, wyznaczanie trasy, planowanie przystanków oraz sporo innych spraw. Jak widzimy wcale nie musimy od razu martwić się, iż nie posiadamy patentu oraz nie będziemy mogli żeglować na Mazurach, ponieważ wyjściem będzie wynajęcie jachtu ze skiperem.