Czemu opłaca się odwiedzić Krosno? Jakimi rzeczami wabi miasto? Co dobrze jest zwiedzić w okolicy?

Są takie miejscowości w Polsce, które nie są tak powszechne wśród turystów. Wiele miejscowości będących poza utartym turystycznym szlakiem zaskakuje swoim pięknem, mnogością atrakcji albo klimatem. Opłaci się je poznać, gdyż na pewno są tego warte.

obrazeczek - urlop

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Przykład to Krosno, jakie z pewnością przez wzgląd na swoje odległe położenie na wschód jest trochę pomijane. Sporo osób jeździ do Krakowa, a jeśli już tak daleko na południowy-wschód, to raczej w Bieszczady. Z kolei Krosno nie u każdego znajduje na liście wartych odwiedzenia miejscowości, a szkoda, ponieważ to rzeczywiście miasto z klimatem. Do tego, gdy chodzi o noclegi krosno posiada dość dobrą bazę noclegową, dlatego nie trzeba się martwić o znalezienie czegoś odpowiedniego. Na pewno pierwsza rzeczą, jaka w Krośnie przypadnie do gustu, jest brak ogromnej rzeszy odwiedzających, którą można spotkać w największych miastach, atrakcjach czy znanych miejscach w naszym kraju.

Jeśli omawiana w tym artykule kwestia jest dla Ciebie ciekawa, to ponadto zobacz też podobne warte zapoznania się (http://www.hotelarkonpark.pl/hotel/pokoje) materiały.

To, że miasto to nie jest standardowym miejscem wycieczek sprawia, iż możemy cieszyć się tam spokojem bez tłumów turystów.

Z pewnością nie sposób nie być oczarowanym samym rynkiem, który ma niepowtarzalny klimat. Ładne kamieniczki usytuowane w w obrębie rynku robią duże wrażenie zarówno za dnia, jak i nocą, kiedy są ciekawie oświetlone. Bez wątpienia warto zrobić sobie powolny spacer po tym miejscu oraz przespacerować się urokliwymi podcieniami kamienic. Jeśli chodzi o pokoje krosno na pewno jest w stanie zaoferować też takie w samym sercu miasta, dobrze jest z nich skorzystać, by jeszcze bardziej poczuć klimat miejsca. Okolice rynku obfitują w całe mnóstwo pięknych zabytków architektonicznych zabytków z różnych okresów. Ci, którzy lubią zwiedzać kościoły, będą mieli w Krośnie dużo do zobaczenia. bazylika kolegialna, kościół ojców Franciszkanów czy św. Wojciecha z pewnością zrobią bardzo pozytywne wrażenie.

Kiedy już uda się zwiedzić samo Krosno, to warto poznać jego okolice, gdyż cały obszar obfituje w wiele pięknych miejsc. Okolice Beskidu Niskiego czy Pogórza są na pewno warte zwiedzenia. Piękne krajobrazy oraz niezdeptana przez turystów przyroda są warte zarekomendowania. Ktoś, kto szuka spokoju znajdzie go bez dwóch zdań.