Dlaczego warto pojechać do Warmi? Co najbardziej korzystnie tam poznać? Jakiego typu atrakcje warto wziąć pod uwagę?

Warmia jest dość rzadko odwiedzanym miastem w Polsce, a faktycznie ma naprawdę wiele atrakcji, jakie korzystnie poznać. Przede wszystkim, jak już pojedziemy na Warmię, to najbardziej korzystnie udać się do palmiarni, która zbudowana jest na Winnym Wzgórzu. Stamtąd rozpościera się cudowna panorama na całą Warmię. Odnajdziemy tam ponad 200 gatunków egzotycznych roślin, np. znaczącą palmę daktylową.

W takim miejscu znajdziemy pełno wspaniałych miejsc, takiego typu jak akwaria pełne kolorowych ryb. Choćby i z takiego powodu noclegi są rzeczywiście popularne, tak więc nie dziwi, iż z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów, lecz to jak wiadomo nie wszystko – .

Hotel na Warmii
Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Na Warmii jest wyjątkowe Stare Miasto. W centrum znajduje się ratusz, który pochodzi z XV wieku. Stąd właściwie najbardziej korzystnie rozpocząć wędrówkę po centrum miasta, tam też ma miejsce bogata baza hoteli. Jeżeli bowiem hotel ma do zaoferowania naprawdę wiele. Na uwagę zasługuje też Góra Tatrzańska. Jest to świetne miejsce na spacery, a zimą nawet to miejsce jest dobre na narty. Na prawie 200-metrowym wzniesieniu zbudowano wyciąg narciarski. Warmia będzie również bardzo ciekawa dla wielbicieli win, bo można znaleźć tu Muzeum Wina. Dzięki temu możemy dowiedzieć się interesujących rzeczy o historii warmińskiego wina, procesie produkcji tego napoju, przekonać się jak wyglądały dawne etykiety czy archiwalne fotografie z winobrań. Nie trzeba być nawet wielkim fanem wina, żeby docenić tego typu wystawę, jaka jest na pewno interesującym doświadczeniem – www.

Chociaż ten skansen zlokalizowany jest poza miastem – w Ochli, to warto jest, żeby go odwiedzić. Na 13 hektarach zebrano ponad 60 zabytkowych budynków wiejskich, np. wieżę winiarską. To jedynie parę przykładów, lecz pokazują one, że naprawdę warto wybrać się na Warmię i miło i pożytecznie spędzić tam czas. Szczególnie to dobry pomysł, jak brakuje nam inspiracji podróżniczych.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej patron service na omawiany temat – informacje będą zapewne niezwykle fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Czasem mamy w planach daleki podróże, a nie zdajemy sobie sprawę, że bardzo interesujące rzeczy mamy tuż pod domem. W tym sensie Warmiaa z pewnością zasługuje na uwagę.