Czemu dobrze poznać Gruzję? Co ten kraj oferuje? Jakiego typu ma plusy? O czym warto pamiętać?

Coraz więcej osób wyjeżdża do Gruzji, gdyż to państwo warte uwagi, wspaniałe, z naprawdę wyjątkową historią i nieoczywistymi miejscami. Trochę egzotyka, lecz jednakże z aspiracjami, ażeby stać się częścią zachodu. Jest tam tanio, tak więc bardzo dużo osób wyjeżdża do Gruzji na wakacje, poza tym nie ma problemów z wizami (jesteśmy w stanie przebywać bez wizy aż do 90 dni), tak więc to znacząco ułatwia pobyt w tym kraju. Co warto tam poznać, dlaczego najlepiej tam pojechać?

wakacje - malunek

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

zwiedzanie gruzji warto zacząć od stolicy tego kraju, a mamy tu oczywiście na myśli Tbilisi. Jest to największe miasto w Gruzji, bogate w wiele interesujących zabytków, jakie obowiązkowo warto zwiedzić. Tbilisi ma swój niepowtarzalny klimat.

Czy ten tekst przypadł Ci do gustu tak silnie, że pragniesz zaznajomić się z następnym? To świetnie. Zatem tutaj kliknij, aby przeczytać (http://www.witnatura.pl/pl/1701-visanto-jerzy-zieba) dużo postów.

Na uwagę zasługuje Starówka, gdzie wzniesiono w VI wieku piękną bazylikę Anczischati. Powinniśmy wjechać linową kolejką na wzgórze, które wznosi nad starym miastem i posiedzieć tam w jednej z restauracji, jaka zapewnia typowo gruzińskie jedzenie.

Pamiętamy, iż jeśli wyprawy gruzja ma bardzo dużo do zaoferowania niż Tbilisi, lecz początkowo faktycznie warto odwiedzić tego typu miejsce. Innym interesującym miejscem jest rewelacyjnie zlokalizowane miasteczko – Mchceta. Jest to starożytna stolica Gruzji, są tam wspaniałe dwa zabytki. Jednym z nich jest słynna katedra Sweti Cchoweli, cudowne dzieło architektoniczne z jedenastego wieku. Następnym wartym uwagi zabytkiem jest kościółek z kamienia Dżwari, jaki wznosi się na szczycie górującego nad tym miastem wzgórza.

Co niesamowite, Dżwari wyświęcono już w 605 roku. Na pewno powinniśmy pojechać do Swaneti, która przez wieki była odizolowanym regionem. Dzięki temu można spotkać tam obecnie niezwykłą architekturę, rewelacyjną kuchnię oraz tradycje.

Czy ten wątek jest interesujący, ale masz ochotę na kolejne? Pragniesz zobaczyć link (https://www.gohero.pl/dron-dji-fpv-combo)? Więc namawiamy – należy tylko najechać myszką.

idealne są obronne wieże, a wsie z dużą ilość baszt wyglądają jak przeniesione z innej epoki. No i oczywiście nie powinniśmy zapominać o górach, gdyż tu jest Szczara, najbardziej wysoki szczyt Gruzji który jest wysoki na 5068 m. n.p.m. Wymienione tu propozycje to wyłącznie początek, ale z pewnością korzystnie od nich rozpocząć poznawanie Gruzji. To kraj niesamowity, różnorodny, wcale nie tak daleko od naszego kraju. Faktycznie warto go poznać.