Czego dotyczy obsługa prawna firm?

Prowadzenie własnej firmy na pewno nie nie można zaliczyć do prostych zadań. Oprócz ogarnięcia spraw ściśle powiązanych ze sprzedażą produktów czy usługami, które dostarcza firma, każdy przedsiębiorca musi zmagać się z mnóstwem spraw formalnych. Poza współpracą z biurem księgowym, warto także rozważyć profesjonalną obsługę prawną firmy.

obrazeczek - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa prawna dla firm dotyczy szerokiego zakresu działań. Współpraca z prawnikami może może być doraźna lub stała. Wszystko zależy od specyfiki branży w jakiej działamy oraz problemów, z którymi musi mierzyć się nasza firma. W kwestii takiej jak obsługa prawna firm wrocław ma sporo do zaoferowania. W tym mieście bez problemu wyszukamy specjalizujących się w obsłudze prawnej firm. Na poszukiwanie fachowców warto jednak poświęcić trochę więcej czasu, tak aby móc wybrać prawnika, który ma pewne doświadczenie w naszej branży. To gwarantuje większą efektywność w kwestii powierzonych spraw. Jeśli interesuje nas skuteczny prawnik (radca prawny) wrocław z całym przekonaniem nikogo nie zawiedzie.

Do najczęściej spotykanych usług jakie wymieniane są w zakresie obsługi prawnej firm należą: opracowywanie pełnej dokumentacji firmy oraz reprezentowanie jej przed organami rejestracyjnymi; specjalistyczna analiza prawnej sytuacji firmy; doradztwo prawne (strona internetowa kancelaria adwokacka w radomiu) w zakresie bieżącej działalności; przeprowadzanie indywidualnych, kompleksowych audytów prawnych, pod kątem zawieranych umów handlowych i pracowniczych, regulaminów itp.; przygotowywanie, opiniowanie i negocjowanie wszelkich umów; doradztwo prawne w zakresie przekształcania, łączenia, podziału jak również przejęć podmiotów gospodarczych bądź ich likwidacji; doradztwo prawne i przygotowywanie dokumentacji w sprawach ochrony danych firmy; przygotowywanie dokumentacji korporacyjnej spółki – m.in. statutów, umów spółek, aktów założycielskich oraz regulaminów, jak również przygotowywanie porozumień; rejestrowanie i wprowadzanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, przygotowywanie umów i uchwał regulujących relacje pomiędzy wspólnikami; reprezentowanie klienta w postępowaniach przedsądowych i sądowych, windykacja wierzytelności itd.