Co warto zobaczyć w Toruniu?

Toruń to zdecydowanie jedno z piękniejszych miast w Polsce. Wskazane jest wybrać się tam chociaż na weekend. W Toruniu czeka na nas wiele atrakcji oraz atrakcyjnych miejsc, jakie na pewno chętnie zobaczymy. Co pożądane byłoby zwiedzić, będąc w Toruniu?

perspektywa - wycieczki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcje w toruniu są ogromnie rozliczne. Niewątpliwie zachwycą nas toruńskie zabytki, z których mnogość pozostało wpisanych na globalną listę UNESCO. Toruński rynek jest jednym z najpiękniejszych na obszarze Polski, znajduje się tam doskonały Ratusz, jaki przyciąga uwagę wielu turystów. Atrakcyjnym zabytkiem w Toruniu jest także Dwór Artusa, jaki znacząco wyróżnia się z innych kamienic. Również Dwór Świętego Jerzego bądź rozmaite kościoły zachwycają turystów zwiedzających to ładne miasto.

Zobacz więcej szczegółów, a zgłębisz podobne materiały, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie czekaj więc i użyj linku firmy ochroniarskie!

Naturalnie są to następne atrakcje w Toruniu, które powinno się ujrzeć.

Toruń jest miastem pełnym zieleni, osoby, które doceniają czynny wypoczynek, niewątpliwie odkryją fascynujące opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak toruń zwiedzanie pożądane byłoby zacząć od spacerów po rynku, wolno też wybrać się na Bielany oraz Bielawy bądź Las Piwnicki. Także Brabarka jest niesłychanie atrakcyjnym rejonem wartym zobaczenia. To spory kompleks leśny, w którym mieści się sporo ochranianych gatunków.

Istotnym symbolem Torunia jest Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium, w którym można zobaczyć faktycznie niezwykłe, intrygujące seanse. Jak wiadomo, Toruń słynie z wyśmienitych pierników, które odkryjemy w każdym toruńskim sklepie. Ciekawostką jest to, że słynne toruńskie pierniki doczekały się tu swojego muzeum. Będąc w Toruniu, zdołamy więc wybrać się także do Muzeum Piernika i Piernikowego Miasteczka. Każdego roku, w Toruniu, odbywa się też Święto Piernika. W czasie tego święta zdołamy spróbować dobrych, świeżych pierników, oraz nawet wziąć energiczny udział w warsztatach ich wyrabiania.

Rzecz jasna Toruń kryje w sobie jeszcze mnóstwo doskonałych atrakcji i ciekawych zabytków. Pożądane byłoby zabrać ze sobą informator turystyczny, w jakim znajdziemy opis najważniejszych z nich.