Co powinniśmy wiedzieć o implantach? Czy dobrze je używać? Jakie mają największe zalety?

Należy to niestety przyznać, że dość często nie dbamy o zdrowie swoich zębów, a to bardzo często bierze się z tego, że mamy niedobre nawyki żywieniowe, gdyż stosujemy dietę jaka bogata jest w cukry proste. Jednocześnie nasza dieta jest uboga w witaminy i materiały, co łącznie daje naprawdę negatywne połączenie. Rzeczywistym dyskomfortem jest zaś nieładny uśmiech z niezbyt estetycznie wyglądającymi dziurami. Jak mamy taki problem najlepiej pomyśleć nad interesującym rozwiązaniem, nad założeniem implantu.

implanty są coraz bardziej wybierane. Ich zakładaniem zajmuje się implantoprotetyka stomatologiczna, dosyć młody dział stomatologii, lecz coraz bardziej popularny. Jeśli w następnych latach implanty implanty płocknie będą popularne, to można się spodziewać, iż więcej osób będzie to mogła stosować. Jest to dziedzina rzeczywiście rozwojowa, a w Polsce działa coraz więcej stomatologów, dla których implantologia to najistotniejsza dziedzina, w jakiej się kształcą.

panorama - medycyna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze jednakże, iż taki lekarz powinien mieć właściwe zaświadczenie potwierdzone kwalifikacjami, kursami czy szkoleniami. Implantologia jest dziedziną, jakiej każdy zainteresowany stomatolog łomża (strona : – http://www.lomza.centrumdemed.pl/demed/stomatolog/) musi poświęcić bardzo dużo czasu, nie da się po poznaniu jednej publikacji stwierdzić, iż jesteśmy w stanie się tym zawodowo zajmować. A wybranie implantów to na pewno wiele zalet, w dalszej perspektywie jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie niż standardowe mostki lub proteza. Najbardziej ważną zaletą implantów będzie brak ingerencji w funkcjonowanie pozostałego uzębienia. Gdyż np. w przypadku mostków, które opierają się o inne zęby, dość często trzeba je oszlifować, mimo tego, że są całkiem zdrowe.

Przeciwdziałają również zanikowi kości, występuje on w zwyczajnych warunkach po wyrwaniu zęba. Implant, podobnie jak naturalny korzeń, oddziałuje odpowiednią siłą na kości szczęki i żuchwy, np. w trakcie żucia, a to sprawia, iż kość zachowa swój naturalny kształt. Tego rodzaju rozwiązanie jest więc bardzo komfortowe, to z pewnością lepsze rozwiązanie niż typowa proteza, nie musimy się martwić o to, że wypadnie lub będzie się ruszać w czasie jedzenia lub mówienia. Są bardzo stabilne, a to niezbędne dla codziennego komfortu.