Co mamy sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy to dobra forma integrowania się?

Escape Room jest to coraz mocniej popularna rozrywka. Posiada ona swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku powstała pierwsza takiego gatunku gra. Była Ona oparta jedynie na tekście, który pojawiał się na monitorze. Sama treść przygody, to znaczy opisu wyglądu pomieszczenia, jak i innych części składowych, była wtedy wystarczająca, żeby gracz świetnie się bawił oraz dążył do ucieczki z pomieszczenia, w którym został zamknięty. Dzisiaj możemy przeżywać to na nowo.

Escape Rooms w Gdańsku

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie najistotniejsze w takiej rozgrywce, dokładnie o to chodziło od początku, żeby uciec z konkretnego pokoju, a możliwe to było jedynie po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zagadek obrazkowych. Następne lata to rozwój tej świetnej rozgrywki poprzez sieć internetową, ale chyba nikt się nie spodziewał, iż stanie się ona rzeczywistym doświadczeniem, a Gracz sprzed komputera ma możliwość teraz w realnym świecie udać do tajemniczego pokoju, żeby spróbować własnych sił i przekonać się, czy aby da radę podołać zadaniu oraz czy uda mu się uciec z pomieszczenia przed upływem czasu.

Popularność tej rozgrywki szybko rozeszła się po świecie, a więc i w Polsce posiadamy sporo lokalizacji, w jakich można takiej rozgrywki spróbować. Szczególnie będzie to popularne w większych miastach, a takie miejsce, jak na przykład Escape room Gdańsk jest właściwym wyborem. Nie dziwi więc to, że ludzie się na to decydują, bo to rzeczywiście wciąga, a poza to świetna rozrywka dla sporej grupy osób.

Sądzisz, że masz więcej pytań? W takim razie śpieszymy zawiadomić Cię, że w każdej chwili można do nas pisać. Z chęcią odpowiemy na każdą opinię.

Tak samo więc można powiedzieć, iż jak chodzi nam o zabawy integracyjne Gdańsk posiada wiele do zaoferowania, a Escape room to zdecydowanie świetny pomysł na każdą integrację.

Dzięki temu, że możemy wspólnie współpracować, wyszukać rozwiązanie, to poznajemy ludzkie charaktery tych, którzy są dla nas jeszcze nieznani, bo przykładowo zaczęliśmy dopiero z nimi pracować czy studia, przez co można się lepiej poznać. Każdy człowiek inaczej reaguje na podobne zadania, warto poznać słabe i mocne strony takowej osoby w takiej sytuacji. Takie coś wpływa na lepsze kontakty każdej grupy. Pewne osoby mają opory przed taką zabawą, boją się, że faktycznie z tego miejsca już nigdy się nie wydostaną.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegoś interesującego, to oryginalna wiadomość (https://www.jednosc.pl/prodView,15,1,tube,EN) może pomóc Ci w tym. Na takiej witrynie znajdziesz jedynie właściwe informacje.

To pewnie wina takich filmów, jak na przykład Cube, gdzie uczestnicy faktycznie nie mogli się wydostać. Film to tylko film, tu jest po prostu czysta zabawa, z której warto skorzystać.