Chrzciny – jak je wyprawić? Przewodnik

Chrzciny to najistotniejsze zdarzenie w życiu chrześcijanina. Uroczystość z nim związana jest sposobnością do rodzinnego spotkania oraz „przedstawienia” potomka krewnym. Potomek zyskuje chrzestnych, ważnych ludzi. W dniu chrzcin zatroszczmy się, aby afekty dorosłych nie zaburzyły spokoju dziecka. Warto na tą uroczystość popatrzeć także z punktu widzenia jej głównego bohatera.

Uwaga wszystkich gości skoncentrowana jest na nim – wpierw w czasie obrządków kościelnych, a potem w domku lub w restauracji.

Jeśli chcesz zgłębić kolejne dane na taki temat, zobacz tekst, a bez dwóch zdań on również będzie dla Ciebie wyjątkowy!

Sesja fotograficzna, uściski, życzenia, wędrówki z rąk do rąk, woń cudzych perfum, błyski fleszy, zdenerwowanie przejętych rodziców – to wszystko może porządnie utrudzić, rozdrażnić, a nawet przerazić malca. W związku z tym zaplanujmy tenże dzień w taki sposób, żeby maluszek czuł się spokojny – więcej.

Catering

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Polskie prawo kościelne pozwala chrzcić maluchy przez cały rok, nie wykluczając Wielkiego Postu albo Adwentu, jednak zanim zaplanujecie dzień chrztu waszego dziecka, dobrze jest sprawdzić, jakie zwyczaje panują w waszej parafii. Może chrzty odbywają się w tym miejscu wyłącznie raz w miesiącu? Powinniście również zastanowić się, jak chcielibyście przeżyć to święto – w bardziej kameralnym gronie czy może w tłumie. Miejcie na uwadze, że najogromniejszą popularnością wśród rodziców pragnących ochrzcić dziecko cieszą się Święta Wielkanocne jak też Nowy Rok. Im więcej maluchów przystępujących do chrztu, tym bardziej przeciąga się czas obrzędów – a to może zmęczyć szkraba. O ile chcecie ustrzec się ścisku i wolicie, ażeby obrzęd nie przeciągał się w nieskończoność, wyselekcjonujcie mniej oblegane pory – miesiące letnie, październik.

Jedzenie

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

O ile przyjęcie ma być niewielkie, warto urządzić je w domku. Łatwo będzie stworzyć familijną atmosferę, zaś dzieciątko w znajomych murach będzie czuło się lepiej. Organizacja chrzcin w domu nie zawsze jest jednak taka prosta, zwłaszcza kiedy młoda matka nie ma nikogo do pomocy. Równoległa opieka nad malcem oraz pichcenie obiadu dla dziesięciu bądź więcej osób na pewno nie jest prostym zadaniem.

Czy taka tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (http://karpackiepokoje.pl/sala-konferencyjna-krosno/), która odnosi się do omawianej kwestii, zatem niewątpliwie także Cię zaintryguje.

Z sukursem przychodzi nam catering warszawa jest miastem w którym nie brakuje tego rodzaju firm.

Zaaranżowanie przyjęcia w restauracji to świetne wyjście, szczególnie jeśli domowy budżet na to pozwala. By znaleźć odpowiednie miejsce starczy wbić w przeglądarkę: chrzciny Warszawa. Dzięki temu unikamy stresu powiązanego z gotowaniem dla kilkudziesięciu osób, a po imprezie nie zostajemy w towarzystwie zmęczonego małżonka, zawodzącego niemowlęcia jak też olbrzymiej sterty brudnych naczyń.