Chcesz wyjechać na narty za granicę, lecz nie wiesz, jak dokładnie się do tego zabrać? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie rozwiązania!

Jeżeli planujesz zimowy wypad na narty, na pewno zastanawiasz się, które miejsce w tym roku wybrać. Właściwie z pewnością zarówno ferie w Polsce jak i za granicą mają swoje zalety i minusy – jeżeli chcesz się przekonać, jak to właściwie jest z zimowiskami we Włoszech, doskonale trafiłeś!

Dlaczego akurat Włochy?

Jazda na nartach w Alpach

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Włochy praktycznie od lat są oczywiście najpopularniejszym państwem, do którego wyjeżdża się w Europie na narty. Fantastyczne stoki wprawdzie są również w Austrii lub w Szwajcarii, jednak tym zazwyczaj jest znacznie chłodniej niż we Włoszech, a jednocześnie o wiele drożej. Wprawdzie wyjazd do Włoch oczywiście będzie kosztować Cię trochę więcej niż narty w Polsce, jednakże z drugiej strony dla osób radzących sobie trochę lepiej na nartach zwykle warunki panujące w Polsce są niewystarczające. Włochy nie są jednocześnie aż tak drogie, żebyś nie mógł sobie pozwolić na ten wyjazd raz w roku. Jeżeli chodzi o pogodę na wyjazd na narty Włochy również bez wątpliwości plasują się w czołówce – zazwyczaj można liczyć na niewielkie słońce i niezbyt niskie temperatury, dzięki czemu w ciągu dnia jeździ się naprawdę przyjemnie.

Wyjazd samodzielny

Jeżeli chodzi o samodzielny wyjazd na narty Włochy również są godne polecenia – właściwie wszyscy mówią doskonale po angielsku, więc na pewno nie będziesz miał żadnych problemów ze zorganizowaniem noclegu lub parking łódź zakupem karnetu. Jeśli jesteś elastyczny czasowo, wówczas polecamy przede wszystkim Livigno – w niektórych okresach przy zakupie noclegów w konkretnych miejscach można otrzymać karnet narciarski gratis, co zdecydowanie znacząco obniży koszty całego wypadu.

Wyjazdy zorganizowane

Jeśli nie masz czasu czy ochoty na planowanie wyjazdu na narty samodzielnie, wówczas możesz zdecydować się na wykupienie wycieczki zorganizowanej. Jeżeli chodzi o zorganizowane wyjazdy narciarskie Austria jest bardzo modną destynacją, zatem bez wątpienia znajdziesz coś najlepszego dla siebie.

Nie posiadasz pewności, jeżeli chodzi o omawiane zagadnienie? To patrz szczegóły, a niewątpliwie zgłębisz większą ilość informacji na ten wątek.

Możesz wybierać na przykład pomiędzy wyjazdami studenckimi a wyjazdami dla rodzin z dzieciakami – zazwyczaj właściwie każdemu udaje się wybrać coś odpowiedniego dla jego oczekiwań, a jednocześnie na jego kieszeń, co bez wątpliwości także jest ważne.

Polecamy serdecznie wyjazdy do Włoch lub Austrii!