Chcesz mieć pewną pracę w przyszłości – wybierz chiński Katowice

Wystarczy zerknąć na obojętnie jaką metkę ubrania, lub też popatrzeć na jakiekolwiek urządzenie elektroniczne od spodu, żeby przekonać się, że 90 procent wszelkiej produkcji pochodzi z Chin. Jak pokazuje wiele danych, ok. 40 procent eksportu z Chin idzie do USA i państw Unii Europejskiej. Jasne jest więc, w wyniku czego chiński stał się tak znany również wśród naszych szkół językowych.

perspektywa - kurs

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu producentów odzieży, w tym również polskich, przenosi produkcję odzieży właśnie na Chiny, a wszystko ze względu na tańsze koszty produkcji oraz tańszą siłę roboczą. Duża część urządzeń i części elektronicznych także pochodzi właśnie z Chin.

Jeśli spodobał Ci się ten materiał, to z pewnością zaciekawią Cię także przydatne materiały (http://www.demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/), które odnajdziesz tu – one wciągną Cię zupełnie.

Można śmiało stwierdzić, że na pracy z Chin utrzymuje się wiele państw, szczególnie krajów Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto liczna część uczelni, w tym też uczelni polskich, rozpoczęło już współprace z Chinami w ramach programu Erasmus. Przez to też sporo naszych studentów mogło poznać ten jakże daleki pod względem geograficznym oraz kulturowym kraj. Część z nich decyduje się tam osiąść na stałe, podejmując pracę nauczyciela, np. angielskiego bądź – coraz bardziej znanego też w Chinach – języka polskiego.
Sporo biznesmenów, chcących zacząć współpracę biznesową z Chinami stwierdza, że ma duże problemy w porozumiewaniu się z Chińczykami w języku angielskim. To jeden z powodów, dlaczego Polacy coraz częściej rozpoczynają naukę języka chińskiego. Na język chiński katowice decydują się już nie tylko biznesmeni, ale również ludzie młodzi, chcący wyjechać do Chin w ramach programu wymiany studentów – Erasmus. Na język chiński Katowice, ale i inne miasta decydują się także w przypadku przedszkolaków, żeby od małego dzieci mogły sobie przyswajać chiński, który z czasem może stać się drugim po angielskim, najbardziej popularnym językiem świata. Zaraz po chińskim dużym zainteresowaniem cieszy się również koreański katowice. Korea jest kolejnym rejonem, z którym sporo przedsiębiorców z różnych części świata prowadzi interesy. Ponadto koreański Katowice wybierają osoby, które chcą tam wybrać się w innych celach, jak na przykład celach turystycznych. Ze względu na trudności w komunikowaniu się w Korei czy Chinach po angielsku warto poznać choć drobne podstawy, żeby móc się porozumieć w codziennych sytuacjach życiowych.

Tak jak kiedyś standardem pośród dzieci i młodzieży była nauka angielskiego, stanowiącego podstawowy język do komunikacji z obcokrajowcami, tak teraz coraz więcej rodziców decyduje się wysłać swoje dzieci na naukę chińskiego.

Jeśli znalezienie uzupełniających danych na opisywany wątek jest dla Ciebie niesamowicie istotne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę, na jakiej je na pewno zobaczysz.

Wielu z nich wie już, że języki azjatyckie, w tym chiński i koreański stanowią przyszłość w komunikacji światowej.