ABC sprzedaży pojazdu do skupu

Jeśli potrzebna jest nam szybka gotówka lub chcemy pozbyć się starego samochodu, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług skupu samochodów. Plusem takiego rozwiązania jest zapłata od ręki, zarówno za sprawne jak też uszkodzone pojazdy.

Skup pojazdów za gotówkę to opcja szybkiego wzbogacenia się i oszczędzenia cennego czasu. Sprzedając swoje auto do skupu natychmiasto otrzymamy zapłatę w formie gotówki bądź przelewu. To właśnie różni skupy od komisów – nie musimy czekać na klienta, który kupi nasz samochód. Ponadto, nie musimy przejmować się stanem wizualnym i technicznym pojazdu, tracić czasu na rozmowy i spotkania z potencjalnymi kupującymi oraz ewentualne negocjacje. Większośc skupów samochodowych nie wymaga także wyjazdów do stacji diagnostycznych. Auto – (autotransporter) można sprzedać nie tylko w wygodnym terminie, ale także dogodnym dla nas miejscu.

skup samochodów

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com

]Jeżeli interesuje nas przykładowo skup samochodów wrocław jakie proponuje opłaca się sprawdzić, który skup w pobliżu naszego zamieszania może zaoferować najbardziej atrakcyjną cenę. Warto sprawdzić także czy np. skup aut legnica jaki proponuje nie będzie lepszym wyborem, jeśli zapewnia fachową pomoc w przypadku transportu samochodu czy też dojazd do klienta. W wymienionych okolicach bez problemu znajdziemy skupy, które skupują samochody z roczników od 1990 do 2015 i to bez względu na to w jakim są stanie. Należy zwrócić uwagę, iż wycena powinna być sporządzana przez profesjonalnego rzeczoznawcę, tak by móc liczyć na uczciwe ceny. Warto wiedzieć, iż jeśli planujemy sprzedaż samochodu, chcemy to zrobić bezpiecznie i za możliwe największą cenę, możemy skorzystać z formularza, który znajdziemy na stronie internetowej skupu. Nieodpłatna oraz niezobowiązująca wycena pozwoli nam dowiedzieć się ile skup aut może zapłacić za nasze auto. Po przesłaniu formularza wyceny pojazdu propozycja zostanie przesłana do nas e-maila bądź zadzwoni do nas konsultant. Dzięki temu będziemy mogli porównać wyceny w poszczególnych skupach, tak aby osiągnąć najlepszą ofertę.

Niektóre skupy oferują także szrot pojazdów. Jeżeli chcemy skorzystać z tej opcji powinniśmy upewnić się czy skupa aut złomuje pojazdy pod uwagę biorąc bieżące oraz faktyczne ceny złomu. Poza tym pamiętajmy, że każda zawierana transakcja musi być potwierdzona odpowiednią dokumentacją.